27 e. Voor de administratie: A. C. Hartog Dz., Ontvanger-Griffier van het Waterschap Schouwen. f. Zetel dezer organisatie: het kantoorgebouw van het Waterschap Schouwen, 's Lands- kamer te Zierikzee. De eerste vergadering dezer organisatie vond plaats op 4 Fe bruari 1953 om 20.00 uur in 's Landskamer te Zierikzee, waar bovepstaand. schema werd opgesteld. Verder werd o.a. bepaald: le. het dichten der havendijken, waaraan reeds was begonnen, zal worden voortgezet; 2e. de verbinding Zierikzee-Brouwershaven moet worden hersteld; 3e. zoveel mogelijk zullen aannemers ingeschakeld worden; 4e. de materiaalvoorziening zal centraal plaats vinden. De laatste vergadering werd gehouden op 9 Februari 1953, waar na de leiding overgenomen werd door Ir. G. Slotboom, Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in Limburg. Uit de besprekingen op deze vergaderingen wordt hieronder een greep gedaan: Kwakkersweel was gisteravond dicht, vanmorgen weer door gebroken, hedenavond opnieuw dicht. (Uitvoerder Fa. Rentier, Noordgouwe.) Westhavendijk. Aardhaling geschiedt ten noorden en ten zuiden van de gaten: 60 cm wordt afgegraven. Bij gunstig weer zal deze dijk (3 gaten) spoedig dicht zijn. (Uitvoerder Fa. De Oude De Jonge te Zierikzee.) Zonnemaire. De Heide Mij. en soldaten hebben gat gedicht (22.30 uur klaar). Schelphoek. Aan de binnenkant van de bocht ten westen van gemaal Schelphoek schuurt de eb-stroom het beloop onder de waterlijn uit. In de coupure een moeilijke situatie door gezonken materieel; grote stroomversnellingen, etc. De coupure vergroot en verdiept snel. Burghsluis. Fa. van Dongen is bezig dit gat te dichten. Stelletje. De driehoek van 't Stelletje zal recht afgesloten wor den (vooraf te bespreken met Ir, Ferguson).

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 29