86 (Melkmarkt) gebracht. De dieren bleken grote dorst te hebben, want zedronken 2 emmers ijswater leeg. Berrevoets heeft hen gevoederd met broad van de straat. Verder heeft B. de proces-verbalen over de rampslachtoffers opge maakt Over agent N.J. Sc/hu] ts is reeds een en ander meegedeeld, wat betreft zijn medewerking bij de voedselvoorziening, aangaande ravitaillering van vluchtelingencentra, ziekenhuizen, instellingen, plaatsen waar hulptroepen-verbleven, evacuatieschepen, enz. Hij deed dit in samenwerking met bakker Jac. Verwijs (Meelstraat) met gebruik van diens bestelwagen (zieblz. 7l) Na^ die werkzaamheden, kwam hij weer in politiedienst5-zijn werk was grotendeels bureau- en te loondienst. Ook agent C. Leeuw heeft op het politiebureau veel administratief werk verricht, hij reikte vergunningen uit voor het betreden van bepaalde straten en eveneens vergunningen, om na de avondklok bui ten te mogen zijn. Hoofdagent J.W. Eenshof, die grotendeels zijn taak op het politie bureau had, heeft ook diverse andere karweitjes opgeknapt. In de nacht,van 2 op 3 Feb. heeft hij in de bakkerij van A.P. Vol- keri (Lammermarkt) de broden uit de oven helpen halen. Ook heeft hij vele foto's genomen op verschillende punten vande stad. Als volgende tak van dienst dient genoemd te woHden de FINAN CIËLE HULPVEBLENING, welke tot taak had, in bepaalde gevallen uit keringen te doen, aan financieel behoeftige personen, zulks mede ter beoordeling door de heer C. Hoek van de Gemeentelijke Sociale Dienst. De eerste weken werden voorschotten ad f 25,of f 45,door de gemeenteontvanger uitgereikt, wat een grote drukte teweegbraSit. In Maart volgde het "rampentientje", dat aan in Zierikzee verblij vende gezinshoofden en zelfstandigen, die niet in hun eigen huis za ten, werd uitgereikt. In totaal werd voor dit 1 atste alleen' al plm. f 12000,uitgegeven. Alle gevallen werden normaal behandeld. Later kwam de regeling rampslachtoffers. Het gebouw van de Sociale Dienst in de Manhuisstraat kreeg ook ge durende verscheidene dagen water-, zodat daar de eerste tijd niet gewerkt kon worden. De heren G. Hoek, J. Nolet (gemeenteontvanger) en C. Berrevoets (assistent-gemeenteontvanger) hebben he-el wat bankbiljetten en zilverbons gedroogd, die uit het water waren opge vist. Zoals hierboven gemeld, beoordeelde dhr. Hoek de manlijke gezins- hoof den-kostwinners die. om geld kwamen. Deze kregen, (met goed keuring van de Provinciale Griffie) als voorschot f 45?voor dijkwerk, veevervoer, enz. Zo is in die dagen f' 30.000uitgekeerd voor levensonderhoud. Later is een deel hiervan door de gemeente gedeclareerd bij de Heidemaatschappij en de Plaatselijke Bureauhou der (voor veevervoer). Na de financiële hulpverlening bleef het geruime tijd druk op het gemeenteontvangerskantoor, aangezien daar veel rekeningen en de claraties ter uitbetaling inkwamen. De volgende tak van dienst was het PROVINCIALE VOEDSELCOMMISSA— HIAAT, onder directie van de heer F.C. Hanse, plaatselijk bureau houder van die dienst. Deze had als taaks verzorging van het in Zie rikzee aanwezige vee, en zo mogelijk, verzorging van het vee, dat elders verbleef, afvoer van alle levend vee, voor zover niet ter plaatse noodzakelijk en ophalen en afhalen van (vee)cadavers. Voortss de verzorging van het vee en de cadavers in overleg met de speciale verzorgingspost vee en cadavers. Tenslottes beoordeling van de voedselpositie en aanvulling van de voorraad (waarbij nauw contact werd onderhouden met de Kon. "Zeelan- dia" N.V. 's Maandags reeds kwam de Prov.VoedselcommissarisIr»J.D. Dorst uit Goes in Zierikzee, om zich te oriënteren,' plantten te bespreken, enz. Op het Kerkplein liep toen nog vee los. Men was al gauw begonnen, hiervan de eigenaren te noteren, het vee te taxeren, waarvoor taxa teurs werden aangewezen, o.a. de heren S.'J. bij de Vaate, Jac. bij de Vaate en W„ Meerdink. Voorts werd. er voor gezorgd, dat cle dieren 's nachts voldoende eten en drinken kregen, waarvoor ook weer mann°- tjes werden aangesteld.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 87