76 Zij hebben allen radio aan boord. Behalve de bemanning waren aanwe- zigs 1 dokter,-2 verplegers 1 verpleegster (tevens kraamverpleeg ster-verloskundige) en een directeur van een geesteszieken-zwakzin nigeninrichting. Verders Uit Pernis is de "Pionier" vertrokken met benzine, olie en Butagas. Aan boord 1 verpleegster en 13 man personeel. Uit Wemeldinge zal een 5 tonsvrachtwagen met .dekens enkleren om 20 uur in Zierikzee aankomen. DONDERDAG 5 FEBRUARIj Vijftig paar lieslaarzen werden gedropped. VRIJDAG 6 FEBRUARIs Maritieme Comm."Flevo" arriveert aan het Luitje met 59 lijkkisten, welke naar het veilingsgebouw werden vervoerd. ZATERDAG 7 FEBRUARI s' De' drinkwatervoorziening Rotterdam berichtte, dat Zierikzee per dag 110 ton drinkwater aangevoerd zou krijgen. DEZELFDE DAG SCHONK EEN ONBEKENDE 1000,— AAN DE BURGEMEESTER VOOR DE SLACHTOFFERS. Over hetgeen 's Zondags op het stadhuis gebeurde, is op blz. 5 en 6 al een en ander verteld. De wnd.bode, dhr. J.A. Bienefelt (Meelstraat)zat 's morgens in de vroegte (plm, 10 min. voor 3) al boven' in het stadhuis. Vervolgens is hij naar het politiebureau gegaan, waar hij een half uurtje de telefoon heeft bediend. Door de overstelpende drukte, die daar heerste, zond B. vele mensen, die daar niet geholpen konden worden, weg. De wed. Put van de Breestraat (zie blz.5) werd door B, verwezen naar het hokje achter het bureau, waar zij gelegenheid zich aan te kleden. In overleg met wethouder den Boer, heeft B. verscheidene mensen naar de bodekamer op het stadhuis gebracht, onder wie de wed.Put. Hij heeft daar de kachels aangemaakt, zodat de mensen zich konden warmen en drogen. Toen het electrisch licht uitviel, werden er kaarsen gehaald. Als bij toeval had B. Vrijdags tevoren nog tegen de telefoniste-typiste, mej. M. Constandse uit Brouwershaven, ge zegds "Het zou wel gemakkelijk zijn, als we melk op de bodekamer hadden". Melkboer Chr. Groenewege(Klokstraat) had toen 12 liter gebracht. Zo kon er dus ook melk worden geschonken-, wat' de mensen zich goed lieten smaken. De meesten gingen kort daarop uit zichzelf weg. De burgemeester kwam in de loop van de morgen ook kijken en nam B. en mej.Put in zijn auto mee (zie blz. 5) Van de besprekingen op het stadhuis is op blz. 6 al melding ge maakt. B. is de gehele dag op het stadhuis gebleven, waar hij ook at en is pas 's nachts naar huis gegaan. s Middags en s avonds was er vrij druk geloop op het stadhuis. De monteur van de fa. W.J. Weltevreden, dhr. A. Hossfeld, kwam er om te trachten radiocontact te krijgen, doch dat gelukte toen nog niet. Een trouwe bezoeker van het stadhuis, ook gedurende de volgende dagen, was dhr. Job Koopman., dijkgraaf van de polder "Gouwevoer en Zelke", die zijn belevenissen vertelde, (zie blz. 52), diverse ad viezen gaf en op duidelijke wijze over verschillende dingen zijn mening uitte, 's Zondagsavonds kwamen er verschillende mensen, die op het stadhuis wilden overnachten. Zo kwamen de heren L.M. Steendam (Nieuwe Boogerdstraat) en M.J. Brandenburg (St. Domusstraat) met hun dames onderdak vragen. De heer Brandenburg wilde in de trouwzaal slapen, maar Bienefelt wist hem te bewegen, naar de Chr.Geref.Kerk te gaan, waartegen dhr. B. eerst grote bezwaren had, daar hij vrees de, dat daar ook water zou komen (wat inderdaad het geval is geweest). De bejaarde wed.Merle (Minnebroerstraat), zat 's nachts op de trap van het stadhuis. Later, hebben in 't stadhuis wel enige doktoren geslapen. 's Zondags hebben de secretarieambtenaren H.E.S. Sinck en M.A.Sweere meestal de leiding gehad, daar de^-secretaris, dhr. E.H. Mulder maar enige uren daar kon zijn (zie blz. 36 en 37)» Er is veel getelefoneerd, maar verder dan stad en eiland kon men geen verbinding krijgen. Verschillende zaken werden zo, goed moge lijk voorlopig- geregeld. Uit Zierikzee afkomstige leden van het secretariepersoneel verrichtten koeriersdiensten. Vanzelfsprekend

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 77