67 in het huis van Jan Baart. Het huis van mevr. v.d. Zande hadden zij •nb, eerst gezamenlijk schoongemaakt en de plaats erachter gerepa reerd en het huis van J. Baart gaven zij eveneens een goede beurt. "Daar-het gezin Baart al gauw in de stad terugkwam, werden zij opnieuw "opgejaagd en vertrokken naar het huis van W. Schiettekatte in de Kor te Nobelstraat, waar nog 1 m. water binnen stond. Haze is op 2 Feb. weer voor de gemeente gaan werken. Hij meldde zich 's morgens in het Stadstimmerhuis in de Lange Nobelstraat, waar krui zen gemaakt moesten worden voor de graven van de gevonden slachtof fers uit Zierikzee. De eerste 15'werden om 11 uur 's morgens begra ven op de Algemene Begraafplaats. Haze heeft een hoeveelheid kruizen naar het kerkhof gebracht en samen met grafdelver C0 v.d. Schelde een knecht en 2 Romijns een gemeenschappelijk graf gegraven van 30 m. lengte (achter de bergplaats) waarin de slachtoffers ter aarde besteld werden. Haze heeft ook grond op de Balie gegraven en gela den' voor de kistdammen op de Nieuwe Haven. Samen met dhr, H, v.d. Stolpe uit de Driekoningenlaan heeft hij uit diens huis, door 't water heen, bedden gehaald voor ge'ëvacueerden uit Dreischor, Verder ging hij verscheidene malen met een bootje de Blokweginva-r ren» De oude mevr. Doeleman had zijn hulp niet meer nodig, want zij had met medewerking van haar buurman, de heer P, de Bokx, ongeveer alles boven gebracht. Voor anderen heeft hij inboedels naar de stad vervoerd. Ook heeft hij in de Blokweg sloten.uit deuren gehaald en die in de olie gezet, in verband met het roesten. Timmerman D. Quant haalde de deuren eruit en zette ze"boven. Ze voeren daarheen bij laag water in een rubberbootje met de politie erbij. Hetzelfde werk deden zij in de "gemeentewoningen in de Régen- boogstraat, het 's Heer Lauwendorp, de Ravenstraat, de P.D» de Vos- straat, de KarnemeIksvaartenz. In het gemeentelijk timmerhuis werd af en toe vee uit de Hem onder gebracht, wanneer het water daar te hoog kwam. Dit heeft nog eenmaal een incidentje veroorzaakt. Want toen de gemeentewerkman J.J. v.d. Berge daar eens binnenkwam en belangstellend informeerde, waarom er vee- in het timmerhuis stond, zag de toenmalige Hembewoner Jac.Rossen dit aan voor critiek, maakte zich kwaad en tracteerde v.d. Berge op een klap op een oog. Op Zaterdag 7 Feb, is Haze in Goes geweest, om zijn kindje in het ziekenhuis aldaar te bezoeken. De kinderarts Sr. P.K, de Haas had dit Dinsdags tevoben, met 3 andere kinderen (o.a. het bijna 2-jarig zoontje van de fam. A. de Spirt-Leijdekker) laten opnemen. Haze kon de dag van zijn bezoek niet meer terugkeren, daar .de bemanning van de te Katse Veer liggende Prov, boot te moe was, om te varen. Mót 3 anderen heeft hij toen bij de dokter gelogeerd e'n keerde 's Zondagsmorgens weer naar huis terug. Haze's collega, M.W. Catshoek, uit de Hoofdpoortstraat was 's Zater- dagsnach-ts om half 1 als voorman van de vloedplankenploeg, al gewaar schuwd door de politie. Hij spoedde zich naar de Nieuwe Hg.ven, waar gemeenteopzichter R. Ornee hem opdroeg, zijn ploeg vloedplankenmannen op te trommelen, wat Catshoek op de fiets deed. Allen waren er vrij spoedig, waarna'zij van de Oude Haven ZZ. af tot en met de Zoutkeet straat alle vloedplanken hebben gezet (2 waren er van 's middags af blijven staan). Zij werkten in 2 ploegen en moesten verscheidene malen door het water heen lopen, om klei aan te trappen. Toen er bij de houtloads water kwam, hebben Catshoek en I. Douw tot hun middel in het water staande, de planken aang.estopt, maar het hielp weinig, want het water ging er overheen en er onderdoor. Zij hebben nog riolen open gehouden en getracht de vloeiplanken te ver hogen, maar dat ging niet. Het muurtje op de hoek bij smid Geluk brak, maar de vloedplanken ble ven staan. Enige vloedplankenmannen gingen bij genoemde smid boven zitten, om de planken in het oog te houden. - C. bego.f zich naar de Molenberg, waar hij tot plm half 7 bleef. Vandaar ging hij naar de gasfabriek, waar de stokers' Bakker, Bouman en Mabelis de zaak droog konden houden met behulp van vloedplanken, zakken zand, los zand en losse planken. Daar kwam een telefoontje van dhr. A. Ribbens van het Kraanplein, dat de muur op het Kraanplein doorgebroken was en dat zij lantaarns moesten gaan zetten. Catshoek ging toen naar de Waag en via de Dam, Poststraat, Wesstraat en Wandeling, samen met C.M. van Aken (chauf feur) richting Hoofdpoortstraat.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 68