194 Met moeite konden ze de beesten op de tractor laden. Leen den Boer Czn. stuurde een chauffeur van v.d.Valk. Het vervoer ging echter 'niet voorspoedigs alle heesten vielen er af en W, kreeg nog een ijzer op zijn nek. Toch zijn de beesten gered. Toen ze ditmaal door de P.D. de Vosstraat kwamen, merkten ze, dat de mensen daar wel van gedachten veranderd warens iedereen wilde nu meerijden. Er heerste daar een paniek. Het water kwam steeds hoger. Ze hebben verschei dene mensen meegenomen. Vervolgens hebben ze de tractor weggebracht, nadat ze het vee bij Arie Hoerdink hadden afgeleverd. Verder heeft W, aan reddingen meegewerkt en werd verbindingsman tussen Marine en Leger. Zie blz. 14,81,139»140. 161. H. WILBRINK, Korte St.Janstraat D 354—355 Deze heeft een poos bij de Rijksverkeersinspectie gewerkt, welke vooral in het begin, met vele moeilijkheden te kampen had. Aan vankelijk hadden ze de beschikking over twee vrachtwagens van C.v.d.Wekken. De ondernemer Vaane mocht niet rijden en moest aan de dijk werkon. W. moest Rode Kruiswagens en voertuigen voor de evacuatie vorde ren. Eén dag heeft hij met politiemannen in de bus van C.H.van Oevcren meegereden. De politie trad z.i. niet altijd tactvol op. Zogenaamde "hoge Pieten" moesten het vervoer regelen, maar soms kwamen ze niet opdagen en moest men aan het Luitje uren lang wach ten. W. heeft dag en nacht gewerkt. Er reden ook veel vrijwilligers, enigen met paard en wagen. Vrijwilligers, die bij de Rijksverkeers inspectie reden, kregen vergoeding. Zie blz. 47. 162. Joh.WILLEMSEVenkelstraat D 191. Deze werd al vroeg gewaarschuwd door z'n broer Ko, die bij de vloedplanken op de haven was? zijn vrouw heeft toen ook nog vele mensen gewaarschuwd, ten koste van haar eigen spulletjes. Om half twee kwam wat water onder de vloedplanken door, dat door de riolen wegliep. Nadat de sirene geloeid had, werd nog getracht, de vloed planken te versterken. W.is op verschillende punten wezen kijken. Er viel niet veel meer te redden, W. was nog niet thuis, toen het water in huis zo hoog steeg, dat zijn vrouw, kinderen en oude vader naar de vliering moesten vluchten. De schade aan het huis viel mee, slechts enkele ramen waren stuk. Uit de voorraad van hun groentenzaak ging veel verloren, o.a. fruit, zuurkool en 150 mud aardappelen. In het Beddewoeg, waarheen ze gingen évacueren, is geen water geweest. Zie blz. 17 en l8. 163. J.W. WILLEMSE, Fonteijne C 354. Zie blz. 26. 164B.C. WISSE, St.Domusstraat C 137. Zie blz.22. 165. J.L. v.d. ZANDE, BAKKER, Ravestraat C 412. Zie blz. 29.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 195