193 159* G.J. WILBRINK Sr. Korte St.Janstraat D 354-355» Nadat deze door de' sirene gewekt was, belde hij zijn oyerbuurman, apotheker G.-A. Gasille op en keek, of er al andere buren.,qp. waren. Hij ging vervolgens de straat op en zag in de Lange St.janstraat wa ter staan. Onmiddellijk ging hij terug naar huis daar hij vreesde, water van de achterkant te krijgen, al zou dit niet veel zijn, daar hij hoog woont. Na thuis nog enige maatregelen getroffen te heb ben, ging hij nog geen half uur later naar het politiebureau om zich direct in dienst te stellen van de gemeenschap. Hij hoeft enige da- gen'als hoofd van de nooddistributie-cornmissie gewerkt. Zie blz.6,8,9,70,71*72 en 74» l60G.J. WILBRINK Jr. Korte St.Janstraat D 356. Bij het horen van de sirene, dacht zijn vrouw aan brand. Ze gingen nog niet dadelijk uit bed, maar, daar ze merkten, dat er iets bij zonders aan de hand Was, zijn ze opgestaan. Eerst nam W. eens de stand op, op verschillende plaatsen in de stad. Daarna deed hij, wat zijn hand vond om te doen, Zijn buurjongen, Bram de Jong, die met verlof was als marineman, wilde een vlot maken, om in de Regenboogstraat te kunnen komen. Daar voelde W.ook veel voor. Bij aannemer Kees Schot hebben ze aan een vlot gewerkt. Toen kwam Ds.v.d.Klis' eraan, die hen verbood, met het vlot uit te varen. Met de'auto van de burgemeester, die agent Renshof gebruikte, om er zijn gezin mee uit huis te halen, reden Wilbrink en de Jong mee tot kruidenier Uijl, Nieuwe Haven» Verder konden ze niet ko men. Na nog op 't stadhuis en 't politiebureau geweest te zijn, wilde W.met de auto van zijn vader naar de Koolweg, om zijn schoon moeder en zwagers te bezoeken. Hij reed in de richting van de Boere- weg, maar kon maar even voorbij het huis van dhr.Kleemans komen (hydrofoorinrichting)Lopende ging hij toen verder, maar al gauw werd hem halt toegeroepen door het water. Hij ging daarom de auto wegbrengen en keerde terug naar dezelfde plaats, vanwaar hij mee kon varen met de gebr.Herman en Johnny Schaap e.a., die in eon sloep van de Prov.boot zaten. Ze konden tot het Sasje komen. On derweg pikten ze enkele mensen op. Ze gingen terug met het bootje en het laatste stuk moesten ze lopen. Op een brug in de Nieuwe weg zagen ze 7 koeien komen aanzwemmen. Die zijn tot de Nobelpoort hen nagelopen. De geredde, natte mensen gingen naar de U»L.0.-school. Wilbrink bracht daar dekens en vorderde petroleum bij fa.Romijn en v.d. Zande, in opdracht van de districtsopzichter Bakker. Met agent N.J. Schults probeerde hij brood te pakken te krijgen. Om 12 uur kwam er een bericht over 7 vliegtuigen. G.moest naar de ze vliegtuigen wuiven vanaf de toren, waar ook agent Berrevoets stond. Toen zagen zij Leen den Boer aankomen van Slikburg in een rubberboot. Berrevoets ging naar beneden terwijl W»op de toren bleef. Den Boer is beland in een hooiberg aan de Miereweg, vanwaar hij afgehaald werd door aannemer de Jonge en zonen; met een vracht wagentje ging het vanaf de Westbrug verder en de fam.den Boer, waarbij een baby was, werd ondergebracht bij smid Muller. Do dok ter moest nog voor hen gewaarschuwd worden. Daar er vliegtuigen boven de stad waren, die 't Havenhoofd had den gefotografeerd, wilde W. grondlappen leggen voor de vlieg tuigen. Deze waren ereen ter niet, noch lakens. Zijn pogingen, om op de Prov.boot te gaan seiner:, mislukten eveneens. Op het stad huis kreeg W. vervolgens diverse volmachten. Hij heeft als ordon nans gereden voor agent Schults en ging levensmiddelen blokkeren en vorderen. Hij gaf mensen in de P.D. de Vosstraat de raad, om zo gauw mogelijk weg te gaan, maar de meesten geloofden hem niet, dat het gevaarlijk zou worden. Op het stadhuis was opgebeld over een vrouw in de Godskamers, die hulp nodig had. W. er heen, met de wagen van de burgemeester, maar er was niemand te zien.Op het stadhuis had de heer B.vStrien (We- vershoek) zich gemeld met zijn tractor. Daar er opgebeld was dat er bij de Westbrug beesten stonden, gingen v.S. en W. daarheen.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 194