192 kant meer water stond dan bij hem. Jac.Roskam bijv.moest boven wo nen.' In het café was het een grote ravage., Z'n fietsenrek heeft hij nooit meer gezien.Op 16 Februari is v.V, geëvacueerd'en wel tot 27 April. 'Zie blz. 22. 154» D.C.VIERGEVER, SIGARENHANDELAAR, Kraanplein hoek Oude Ifeven D 439* Zio blz. 45. 155. P.W.J. VOGELAAR, ARTS, Oude Haven D 407 Zio blz. 10,42,105. 156. C.v.d.WEKKEN, STOFFEERDER, Lange St.Janstraat C 252. Zie blz. 15. 157G.v.d.WEKKEN,EXPEDITEUR,Rózemarijnstraat C 510. Deze werd 's Zaterdagsnachts tegen half één opgebeld door iemand 'van de gemeente, om zand te rijden naar de Hoofdpoortstraat ter versterking - van de vloedplanken. Zijn vrouw heeft vier knechts la ten komen en hun zonen gewekt. Zodra het mogelijk was, hebben ze een hoeveelheid zand erheen gebracht. Ze hoorden niet lang daarna een klap, toen een vloedplank bij de Hoofdpoortstraat bezweek. Spoedig kwam er bij hen water in de straat. Zijn 19-jarige zoon liep met een zak zand naar de voordeur, maar kwam al te laat, want het water stroomde de gang al in. In hun huis heeft 2.25 water gestaan. Daar ze alleen thuis Waren, kwamen twee dochters van hun buurman de Vlieger naar hen toe vluchten en ze liepen hierbij tot hun nek door het water heen. Zijn chauffeur Quist kon met grote moeite bij hem komen en is bijna verdronken. Allen vluchtten naar boven. In de schuur zijn zeven vaarzen verdronken; van zijn twee paarden is er één verdronken. Het vrater reikte in de schuur onge veer tot de zolder. Ook zijn 30 kippen verdronken en één haan (dio, vreselijk te keer ging), evenals twee kalkoenen, 's Zondagsmorgens Om half 11 zijn ze naar beneden gekomen. Daar was alles weg, zo dat ze vertrokken naar hun zwager D.v.d.Welle, Korte St.Janstraat. Eerst v/as v.d.W, het geld, dat hij in huis had kwijt (plm./ 5000,-) maar hij heeft alles teruggevonden. Zijn wagens zijn naar het Kerkplein gesleept en waren na drie maanden alle gerepareerd. De wagens, die weer rijden konden, werden onmiddellijk ingezet voor allerlei vervoer. Zie blz. 13,25 en 29. 158. F. J..V. d.WELLE, Blokweg A 514c. Deze was ordonnans voor de gemeente (waar hij zich vrijwillig voor had aangeboden) en voor de Rijkspolitie. Samen met Krijn de Oude Lzn. trok hij erop uit als verkenningspatrouille. Ze kwamen over de Bettewaertsodijk en zagen op de hoek bij de Sasput een diép gat van 10 bij 6 m.waarover een zware balk gelegd was. Daar moesten ze dus de motor overheen sjouwen en konden daarna verder rijden naar Brouwershaven en de Osse» Verscheidene malen,heeft hij op de Schouwse dijk gepatrouilleerd. Toen Noordgouwe moest évacüeren, is hij met een wachtmeester van politie uit den Haag daarheen ge weest. Bij zijn chef bracht hij rapport uit over de verkeerspro blemen, waarbij-hij mededeelde, dat het gat bij de Sasput belang rijk was. Indien dat gedicht was, kon er groot materiaal naar Brouwershaven worden vervoerd. Voor de werkzaamheden aan de Schouw se dijk v/as er een tekort aan werkvolk. Van der Welle, die bij de Rijkspolitie te Noordgouwe was, ging zo snel mogelijk naar Zierik- zee, om mensen op te halen, 's Zondagsavonds ging hij met genees middelen naar Brouwershaven. Er was voor hem een dienstmotor be schikbaar gesteld. Kapitein Jansen de Jonge van de gemeentepolitie 'uit Dordrechtheeft een dag of tien meegewerkt. De heer Lambooij was ordonnans in de stad.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 193