191 Toen hij naar de zolder moest vluchten, heeft hij een gat in het dak gezaagd. Tevergeefs heeft hij getracht, zijn huren, het echtpaar BIankertte redden. Ds.v.d.Klis was er al gauw met zijn auto. Deze heeft V' vrouw en kinderen naar de Corneliastichting gebracht. Na nog even in de R.K. parochieschool te zijn geweest, ging.het gezin 's middags naar de fam.M. de Moor, Oude Haven ZZ (boven Zie kenfonds). Dinsdags zijn ze geëvacueerd. Zie blz. 14. 149. P.D. VERSTRATE, GEMEENTERAADSLID, Korte Groendal D 455. Zie blz.48. 150. C.W. VERTON, P.D. de Vosstraat 14. Deze heeft de vergadering bijgewoond van de Loterijclub "Ons Ge noegen", 'in hotel Smalheer. Om 2.15 uur, toen hij naar huis ging, stond het water gelijk met de vloedplanken. In de Hoofdpoortstraat en de Nieuwe Boogerdstraat liep water onder de vloedplanken door. De klei was te hard, om dit nog te verhelpen. Nadat hij eerst nog even bij zijn moeder in de Nieuwe Boogerdstraat was (zij wordt ge noemd op blz. lóvan het rapport), ging hij huiswaarts. Op het Kerk plein lopend, hoorde hij de sirene. Van zijn huis ging hij weer naar de Nieuwstraat, om bij het huis van zijn moeder vloedplanken te zetten. Voor hij daarmee klaar was, stortte het water met ge weld van de Nieuwe Haven de straat af, en V., die tot zijn middel in het water liep, kon nog maar juist in huis komen. Toen het wa ter wat gezakt was, ging hij over het schoolplein, door het water heen naar de Lange StJanstraatwaar zijn schoonouders woonden. Hij vond zijn schoonvader, die verdronken was, beneden voor het le dikant liggen. Zijn schoonmoeder mw.Gilden, werd naar de Cornelia stichting vervoerd. V's zoon Izak kon op de Nieuwe Haven belanden bij Jos.Kouijzer. In de Krepelstraat is de vrouw van V» in een gat gezakt. Ze zat er tot haar nek toe in en werd er door twee man uitgetrokken, 1 s Middags gingen Verton met vrouw en zoon terug naar huis, waar ze ook water vonden. Ze hebben de kelders leeggepompt en de kleden opgenomen. Er was gelukkig niets weggespoeld. Ze vonden het jammer, dat er niet gewaarschuwd werd, dat er 's avonds ook water zou kunnen komen. Om kwart voor elf kwam opzichter Boot zeggen, dat ze het huis moesten verlaten. Samen met de heer Boot gingen ze nog mensen waarschuwe», waarbij ze al diep door het water liepen. Vervolgens gingen ze naar de heer v.Sluis (Dam), waar ze de nacht op stoelen doorbrachten. Daar troffen ze ook de fam.Blok aan uit de Driekoningenlaan, 's Maandagsmorgens is V.naar "Zeelandia" gegaan(waar hij werkzaam was) Gedurende één week heeft hij met de brandweer water uit schepen en kelders gepompt, ook repareerde hij machines en ging daarna weer in de fabriek werken in zijn afdeling, waar hij alleen voor stond, daar de meisjes nog niet aanwezig wa ren» Op 12 April kreeg hij 2 m. water in huis. 151. Bv. VESSTJMEngelse Kade D 588. Deze heeft 14 dagen in de openbare U.L.0.-school gewerkt, samen met de' heren J.JongschaapM.M. de Raat en A.B. Visser. Hier, werden évacué's opgevangen, die vaak stijf en verkleumd aankwamen. Ook zijn daar Marinemannen en Giethoornaars gehuisvest geweest. De heer v.V. -vond, dat er de eerste dagen weinig van bovenaf geregeld werd. De heer Jongschaap bijv. was zo maar zelf in de U.L.0.-school begon nen en had op eigen houtje helpers gecharterd. De eerste dagen was alleen mevr.Visser in de school. Van V. heeft een tijdje aan de dijk gewerkt en daarna 14 dagen bij aannemer v.d.Heuvel, Zie blz.55' 152. L.v.VESSUM, 's Heer Lauwendorp D 559. Zie blz. 55 er- 56. 153. L. C.v. VESSGU, v/oonhuis Steilt jesstraat A 92p, café St.Domus- straat C 121. Deze kreeg de eeiste nacht wat water in huis vanuit Nobelstraat en Hem. 's Zondagsmiddags kwam er van de achterzijde water (van de Schelphoek) maar '.n huis stond er geen water van betekenis. Dat kwam pas voor het eirst op Zondag 12 April, hoewel toen aan de over-

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 192