190 143. A.L.v.VELTHOVEN,AANNEMER, Lammermarkt B 264. Al de eerste nacht kreeg deze; water achter het huis. 's Maandags- nachts kwam er meer .en 's Woensdags kwam het water binnen. In huis hedft het 4O cm.gestaan, in de winkel 75 cm. Ze hebben echter tel kens Weer opgeruimd en schoongemaakt. De ganzen en eenden van Frans van Aken zwommen soms voor het raam. Van het werk aan de uitbreiding van de ■•Ambachtsschool is veel materiaal het Vrije ingedreven, Veel hout is door de brandweerlieden geborgen, maar was later niet meer te vinden. Misschien is .het op 12 April bij het hoge water wegge dreven, of voor iets anders gebruiktHij heeft de dagen na de ramp aan de kistdammen op de Nieuwe Haven e.o. gewerkt. Zie blz. 3,4 en 31. 144. Johnny en Luciën v.VELTHOVEN, Lammermarkt B 264. Luciën vertelde, dat ze om twee uur gewekt werden door politie agent H.J. Berrevoets, die mededeelde, dat de vloedplanken voor de Hoofdpoortstraat op doorbreken stonden en vroeg, of zij die kon den "stempelen". Vandaar, dat zij met vier man in de auto naar de Hoofdpoontstraat vertrokken, 's Zondags hebben de jongens door de stad gezworven. Om 7 uun kwam er een oproep van de politie om naar Dreischor te rijden, daar er in de polder vele doden zouden zijn. Zij meldden zich op het politiebureau, waar echter de Rode Kruis- colonne hun medewerking vroeg. Zij hebben veel gereden, in dienst van het Rode Kruis. Zie blz. 3,4,118,119,140,141 en 142, 145. L.A. VERDOORN, OPZICHTER PROV.WATERSTAATRegenboogstraat C 391. Daar deze hoog water verwachtte, had hij de wekker gezet op 2.15 u. Om twee uur echter werd er op de luiken geklopt door een buur vrouw, die hem kwam waarschuwen.Na zijn allesbehalve prettige er varingen thuis, ging hij later in de stad eens poolshoogte nemen. De ergste schade was ontstaan bij de havens en sluizen. Dat zijn dus zwakke plaatsen in de dijken. Nadat hij zijn vrouw en kind naar de dames Fokkelman (Dam) gebracht had, ging hij zijn ouders uit hun huis in de Nieuwstraat halen, waar ze alleen zaten, daar ze geen bootjes in de straat hadden gehoord.De heer V.ging vervolgens naar de haven, hij zag ook de schade in de Zuidhoek en hoorde van de Schelphoek en de Havendijken.s Zondagsavonds heeft hij met de auto évacué's gereden. Die nacht is hij bijna niet op bed geweest. s Maandags was er een gecombineerde, vergadering van Rijkswater staat en Provinciale Waterstaat, Centrale Dienst en 7/aterschap "Schouwen" op 's Landskamer. Daar werden de taken verdeeld. Zie blz. 27,117,118 en 132. 146. J.VERMEULEScheepstimmerdijk A 452. Zie blz. 49,133 en 134. 147Jac.VERSCHUUR, StDomusstraat D 319. Deze kon met zijn zoon 's Zondagsmiddags om 12 uur met grote moeite zijn huis verlaten. Ze gingen naar het politiebureau om on derdak en werden verwezen naar de GhrGeref.Kerk, de Prov.boot of de Corneliastichting, Ze hebben echter hun intrek genomen bij fam. v.d.Voo, op de Oude Haven. Verschuur Sr. moest verplicht évacueren, wat hij na hevig protest gedaan-heeft. Zijn zoon Jan (werkzaam op de drukkerij van de Zierikzeese Nieuwsbode) mocht blijven en woon de lange tijd samen met zijn vriend Ko v.d.Voo (hulpbesteller P.T.T.) daar de andere leden van de fam.v.d.Voo vrijwillig geëvacueerd: wa ren. Verschuur had erg veel schade in zijn huis, waar plm.4 m. wa ter gestaan heeft. Aan de overkant, in de werkplaats van de fa. Timmerman en Verbeek, heeft mén een steen ingemetseld,waarop de hoogste waterstand staat vermeld. Zie blz. 22. 148. H.VERSTEEG, Lange St.Janstraat C 251. Deze werd door de sirene gewekt, maar toen hij beneden kwam, stond het water al tegen de deur. Het steeg geweldig snel. Met enige hulp heeft hij het een en ander naar boven gebracht.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 191