189 138, L.UIJL, Oude- Haven C 206. 99 Deze had 's nachts om half één al water op de stoep vanaf de voorzij de. Al spoedig moesten ze naar hoven vluchten, daar het water steeg tot ruim 1 m« Beneden 'spoelde alles weg. Toen de muur op het Kraan- plein doorbrak, ging het water zakken,na half vijf zakte-het lang zaam verder. Toch stond er op de Nieuwe Haven 'en in de aflopende straatjes'nog veel water, dat tegen 8 uur snel ging zakken. De heer Uijl kreeg, als begrafenisondernemer, een drukke tijd bij de ter aardebestelling van de slachtoffers uit Zierikzee en die van de dorpen, die te Zierikzëeeen tijdelijke rustplaats kregen. Kort na de'ramp, waren al 224- lijken geborgen. Zie blz,64 en 72, 139. D. bij de VAATE, KRUIDENIER, Verrenieuwstraat D 188. Deze werd al gauw geroepen om te rijden voor het Rode Kruis, Tegen half acht 's morgens meldde hij zich óp het politiebureau, wharna hij er met de auto op uit trok en enige dagen geregeld gereden heeft. Zie blz, 142» 140, M.J. bij de VAATE, JOURNALIST, Hoofdpoortstraat C 624. Toen deze na het horen van de sirene zich naar buiten begaf, liep -er al water door de straat. Hij gaf zijn vrouw, die al druk bezig was om dingen naar boven te brengen, een standje, omdat ze zo haas tig was» Hij was om half 12 nog buiten geweest en zag toen het water tegen de vloedplanken staan, terwijl hij iemand hoorde opmerkem Wat er van komen moet, weet ik niet, want het is nu al hoog water in plaats van laag.In de straat bleken de niveau verschillen groot te zijn. Ze slaagden er in, de deuren dicht te houden, zodat alleen van de voorzijde water binnen kwam. Toen aan het eind van de straat enige huizen wegsloegen, zei z'n buurman C.Berrevoetsde brandweercommandant "Het huis uit". Eerst hebben ze de kinderen Ria en Keesje door een raam over het dak naar het Bolwerk getrans porteerd. Na een raam te hebben ingeslagen, konden zijzelf ook volgen. Ze waren wel de laatsten, die uit hun straat op het Bolwerk aankwamen, vele andere bewoners bleven op debovenverdiepingen. Hun logé van die nacht, korporaal-chauffeur Koops uit Middelburg, van de school daar, heeft hen flink geholpen en heeft verder nog drie weken met een G.M.C. gereden in het Bettewaerde enz. Hij deed veel op eigen houtj.e en gaf als zijn oordeel over de eerste dagen te kennén»"lederen wil baas zijni's Zondags is bij" de V. nog in z'n huis: geweest, maar de volgende dagen niet meer. Ze hebben eni ge tijd doorgebracht bij de fam.Joh.Ochtman, waarna ze evacueerden naar Zeist. Zie blz,13 en 6l» 141S. J. bij d:e VAATE, -GEMEENTERAADSLID, Verrenieuwstraat. B 10 6a. Hoewel het water met vrij grote kracht van de Melkmarkt stroomde, vloeide het langzaam de Verrenieuwstraat in (vooral door de goten) en van daaruit in het Hoeltje-. Bij de heer bij de. V. heeft het wel op de stoep gestaan, s Maandags ging hij zich bezig houden met de vee-afvoer, o.l.v. de hoer D.v.d.Akker, die taxateurs en veevor- zorgers benoemde» Deze zaak was uitstekend geregeld, al werd er dag en nacht gewerkt. Dinsdags nam de heer F.C. Hanse (plaatselijk bureauhouder) het organiseren e.d, over. Vee, dat eerst in ver schillende particuliere stallen en schuren (o.a,"Stoofje" en "Molenberg?!) had gestaan,werd voor het grootste gedeelte bij de .Grote. Kerk gezet. Daar werd het getaxeerd, werden de niet gemerk te, dieren geschetst, werd gemolken en verzorgd. Eerst werd het le vend, later hetdode vee afgevoerd. De afvoer van levend ved nam twee weken tijd in beslag. Mannen en vee hebben veel koude geleden, Zie blz.86. '.42. Zr. VELING, WIJKVERPLEEGSTER, Groene Kruisgebouw, Jannewekken A 148. Zie. blz., 1.08,109 en I40

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 190