182 P. heeft verschillende politiediensten verricht, o.a. patrouille gelopen op de Stenen Dijk, wat een koude beweging was. Hij had de indruk, dat de gezamenlijke politiecorpsen goed werk hebben ver richt, vooral ook wat de controle betreft. Er is practisch niets gestolen. De militairen den Boer uit Rijswijk en J.Hagesteijn zijn zeer actief geweest, o.a. hielden zij controle bij het schepen lossen. P.kon sigaretten krijgen, omdat hij de eerste reserve politieman was, die zich kwam melden, maar hij heeft ze niet aan gepakt. 's Zondagsavonds om 9 uur kwam er water op het Rode Dorp, hoe wel Gerrit van den Hoek e.a. een dammetje hadden gelegd, Paret kroeg onderdak bij zijn zwager P.Bezuijen (hoek Melkmarkt-Verre- nieuwstraat)waar hij drie maanden gebleven is. De schade in zijn huis viel mee. De politie was opgedragen, bij de évacuatie waar nodig, handelend op te treden. Volgens P.was dit, om onge lukken te voorkomen. Later, toen de nooddam rondom de stad was aangelegd, kreeg P. pompwacht op de nooddam. Zie blz. 8,24 en 85. 103. A.PIPPING,AGENT VAN POLITIE, St.Joostmeet A 267. Deze kon, vanwege het water, pas tegen zes uur op het bureau ko men. Daar heeft hij de gehele dag gewerkt in een enorme drukte. De chef was overstuur. Gelukkig kwam de reservepolitie vrij spoe dig in dienst. P.heeft dag en nacht dienst gedaan, de- eerste drie dagen in de stad, later met de Rijkspolitie samen. De tien man gemeentepolitie, die samenwerkten met de Rijkspolitie, waren in "Concordia" ondergebracht, P's vrouw en kinderen gingen na de rampnacht naar Mej.To Klompe in de Meelstraat, waar al 25 mensen heengevlucht waren. Zie blz. 40 en 84. 104«. Me jJ.Th. J. de POOTER, 's Heer Lauwendorp D 56O. Zie blz. 56 en 57. 105. Zr.P.POTAPPEL, Schuithaven A 2. Zie blz. 103,110,11,112,113 en 114. 10 6. T.C.POTAPPEL,SIGARENHANDELAARSTER, Visslop D 392. Deze heeft veel water in haar huis gehad, 's Zondagsmorgens is zij naar familie in de stad gegaan en na negen dagen is zij geëvacu eerd. Zie blz. 47. 107. Jac.QUANT Dzn.BRANDWEERMAN, Koraalstraat B 425a. Bovengenoemde werd als ambachtsman te hulp geroepen tegen twee uur door hoofdagent Renshof. Met zijn vader ging hij op weg naar de vloedplanken op het Kraanplein. Onderweg hoorden zij de sirene. Ze hebben ook zijn zwager Teun v.d. Ouden gevraagd om mee te gaan. Juist toen ze bij B.J. de Jonge op de Oude Haven waren, brak de muur op het Kraanplein door. Direct stonden ze tot hun knieën in het water en ze moesten hard lopen, om het water voor te blij ven. Vader Quant ging huiswaarts? hijzelf wilde via de Korte St. Janstraat-St.Domusstraat naar zijn schoonmoeder in de Nieuwe Boogerdstraat gaan kijken. Bij de hoek van de fa.Lokker moest Q. terugkeren vanwege het water. Hij heeft het gezin Saman uit het Visslop verwezen naar de consistorie van Ds.v.d.Klis. Met zijn zwager v.d.Ouden ging hij op het politiebureau een kijkje nemen en vervolgens controleren, of het brandweermateriaal geen gevaar liep. Toen de sirene ging voor het brandje bij fa.Labzowskiwerd er direct ingegrepen. Ook werden de taken verdeeld. Groepen van twee man politie en twee man brandweer trokken er op uit. 'De he ren Busé, Goudzwaard, v.d.Ouden en Quant vormden een groep? hun eerste werk was, de Nieuwe Boogerdstraat te ontruimen. s Middags tegen één uur was de brandweerploeg ongeveer compleet. Gedurende vele dagen heeft deze ploeg allerlei werkzaamheden verricht. Tot 2 Mei hebben ze dienst gedaan. Ze konden niet onbeperkt op het politiebureau blijven, vandaar dat de brandweer verhuisde naar het pand hoek Maarstraat (Mevr.Hingst-Geleijnse)

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 183