181 Toen H.M. de Koningin Zierikzee "bezocht, stonden alle zusters te Mjken. H.M. liét hij hét huis stilstaan, heeft Moeder Overste de hand gegeven -en haar sterkte toegewenst. In het huis is nog een zieke Engelse matroos'geopereerd. Op eerste Paasdag, kwam wethouder Gerritsen mededelen, dat het huis als eerste perceel in Zierikzee weer leidingwater kreeg. Moeder Overste was in de wolken. In de eerste dagen na de ramp was medegedeeld, dat het ziekenhuis moest' blijven draaien. De Minister van Volksgezondheid en Staats secretaris Dr. Muntendam'zijn op een Zondag op bezoek geweest. Dr. Landheer van de Marine stond er van te kijken, dat er in Zierikzee nog zo'n ziekenhuis wasi Hij vond het prima in orde. De eerste nacht is logies verleend o.a. aan burgemeester Romeijn van Ouwor— kerk', burgemeester Cornells van Noordgouwe, burgemeester van Eeten van Nieuwèrkerk en luitenant Koningsbrugge. Vele gasten bleven maar êên nacht. Ook leden van de lijkenidentificatieploeg, politie agenten en mensen van de dierenbescherming kwamen in het ziekenhuis de nacht doorbrengen. Mevrouw Jonker-Grooss (die naast het zieken huis woonde en geëvacueerd was)had haar katten achtergelaten en de bewoners van haar huis lieten deze lopen. De zusters hebben ge zorgd, dat de dieren te eten kregen. Soms zaten 100 mensen in het huis en 100 in de R.K. school. In de naaischool was de centrale keuken ingericht. Frans Rombouts en Jacquès"Wansink fungeerden als portiers. Verschillende buitenlandse (Engelse, Duitse e.a.dokto ren zijn op de ziekenafdeling geweest.De slachtoffers werden he graven vanuit de logeerkamer. Het aantal zieken is Moeder Overste buitengewoon meegevallen. Het viel haar op, dat de mensen niet veel huilden. Ze waren wel intens down. Zie blz. 41 en 42. 101. J.M. PADMOS, Beddewceg B 342. Bovengenoemde werd s Zaterdagsavonds om 12 uur gehaald door de po litie in verband met het versterken der vloedplanken bij de Hoofd poortstraat. Toen ze er kwamen, liep het water er al overheen. Brandweercommandant Berrevoets zeide nogsZierikzee wordt een mas sagraf". Padmos keerde terug, daar aan de vloedplanken ni;ets meer gedaan kon worden. Over de Oude Haven ging hij naar de brandweer kazerne en bracht daar nog schoenen in veiligheid. P. was bang, dat de steigers bij de Kleine Kerk het niet houden kondeii, maar dat viel erg mee. Zoals gezegd, werd hij door de politie gehaald en wel door Renshof en Berrevoets in de auto van de burgemeester. Toen hij van de haven terugkwam, zag hij water van de Melkmarkt het Beddeweeg instromen. Het leek op een flinke regenbui en het water verdween in'de Minderbroederstraat. Jan Hage had de riolen open gezet. De fam.Padmos ging zoveel mogelijk dingen naar boven brengen. P, ging vervolgens eens in de Poststraat kijken en daarna bij de Lange St.Janstraat. Hij zag Matthijssedie- zijn ouders wilde gaan helpen (die verdronken zijn). Hij zakte echter in een kuil bij: het huis van de wed.v.Geesbergen en Padmos heeft hem eruit ge trokken. P.ging hierna naar zijn schoonmoeder, wed.- Berrevoets- Moerland (Pieterseliestraat) en even later met zijn zwager, poli tieagent H.J. Berrevoets naar het politiebureau. Om acht uur reden ze met de servicewagen van garage Anker en de bbllenwagen van de brandweer naar de Ravestraaty Schuttershof straat !en Gat vah Westen. Zij hebben daar verschillende mensen uit hun huizen gehaald, 's Middags was P.doodop, hij had toen al drie keer van kleren moeten verwisselen. Hij heeft daarna enige tijd op het politiebureau gewerkt. Zie blz. 3,28,65 en 83. 102. L.H.: PARET, LID RESERVE-POLITIERode Dorp B 14Ü. Direct nadat de sirene loeide, maakte P.zich klaar, om naar het politie—bureau te gaan, waar hij de agenten Leeuw, Eckhardt en Renshof aantrof. Nadat het water wat gezakt was, ging P.met agent Klinke naar de Breestraat, om geredden te vervoeren en slachtof fers te bergen. De eerste week was zwaar voor politie en hulp politie.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 182