180 De hoer de Mowr is eerst veel later in de kledingcomraissie gekomen. Ook werd hij gevraagd voor het sorteren van uit te delen levens middelen. In het begin ging de kledingcommissie (waarin zijn vrouw eerder zitting had, dan hijzelf) uit van de diverse kerkge nootschappen, maar later kwamen er ook buitenkerkelijken in. De heer de Moor kreeg geen bericht omtrent vergaderen, hoewel er dezelfde dag van zijn benoeming een vergadering gehouden werd. Hij vroeg hierover inlichtingen bij de heer Simmers, die hem meedeel de, dat het vergeten was. Voor de tweede vergadering'werd' hij wel uitgenodigd. Het is hem gebleken, dat het comité door niemand ..be noemd was. De dominé's en de kapelaan hadden de hoofden bij el kaar gestoken en zich in samenwerking met Zr.Potappel tot het ge meentebestuur gewend, dat het comité, waar diverse kerkeraadsleden en U.V.V. dames aan toegevoegd werden, zekere bevoegdheden gaf. Zie blz.44,45 en 111. 96. E.H. MULDER, GEMEENTESECRETARIS, Touwbaan A 273. Zie blz, 6,36,37,38,44,76,77,97, en 120. 97» P.J. OCHTMAN, BOEKHANDELAAR, Lange Nobelstraat A 168. Deze heeft de eerste nacht geen water gehad, later behoorlijk veel achter het huis. Hij had daar een dam gelegd. De heer 0. had wel bedrijfs- maar geen materiële schade. Hoewel hij 300,vergoe ding kon krijgen van de Vereniging tot bevordering van de belangen van de Boekhandel, heeft hij dit afgewezen en verzocht vrijstel ling van contributie voor de duur van één jaar, welk verzoek niet ingewilligd werd. Hieruit blijkt afdoende, dat wel uit het "rampen potje" van de collega's geofferd werd, maar dat de kas van de Ver eniging niets tekort mocht komen. Gedurende de eerste nacht kwam er water met behoorlijke kracht van de Schuithaven en de Mol door de Hogemolenstraat en de Lange Nobelstraat? het grootste gedeelte hiervan ging de Hem in. Alleen sigarenhandelaar J.E. Krakeel (Lange Nobelstraat) kreeg toen water i_n huis. De heer Cbhtman had veel schade aan zijn boeken, daar het opbergen in de grootste haast moest gebeuren. Alles uit zijn tuin was ver nield. 98. R.0RNEE', OPZICHTER CENTRALE DIENST, Weststraat B 501. Zie blz. 3,4,31,67,69 en 70. 99. J.P. OVERBEEKE, OPZICHTER PROV. WATERSTAAT, Het Vrije A 239. Zio blz. 38,114 en 115. 100MOEDER OVERSTE, van de Corneliastichting (ZrFlorentina) Oude Haven NZ. A 352. Dinsdags kwam de eerste hulp van doktoren uit Rotterdam en Leiden. LTZAR Landheer bleef voortdurend ter beschikking in het ziekenhuis, van waaruit hij dagelijks de aanwezige zieken évacueerde. Hij werd enkele dagen bijgestaan door LTZAR Brummelkamp. De zieken, die weg konden, werden met brancards e.d. vervoerd, meestal tussen 11 en 14 uur, daar dan een aantal voor ziekenvervoer geschikte schepen de haven binnenkwam uit Bergen op Zoom en Rotterdam. Het vervoer van de ouden van dagen was moeilijker. Enkelen zijn gebleven? de gezonden zijn geëvacueerd. Dit nam ruim een week in beslag. Ook zijn er velen van buiten Zierikzee in het huis geweest en hebben piloten van helicopters er geslapen. Verder vonden er onderdak: studenten, Rijkspolitiemannen, mensen van dijkherstel, dames van de goederensortering, sociale werksters, schoonmaakploe gen, leden van het Hoofdbestuur van het Rode Kruis. In het kleu- terlokaal stonden 10 bedden met toebehoren. Ook enkele Zierikzeese gezinnen vonden in het huis een onderkomen zomede dokter Vleugels Schutter uit Nieuwerkerk, doktoren, staf en zusters van het ziekenhuis "Schouwen-Duiveland" te Noordgouwe. De zorg voor het Liefdehuis was ook buitengewoon groot, o.a. wat de voorziening van water, levensmiddelen, petroleum en kaarsen be treft. Hot water kwam eerst in bussen, later per tank. De medewer king van alle zijden was geweldig]

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 181