.178 Toen ze tegen kwart voor drie de sirene hoorden, zaten ze al op het dak, want door het snel opkomende water, waren ze zelfs op de "bo venverdieping niet meer veilig. Het water heeft op de zolder' nog 1 m.hoog gestaan. Tot 's Zondagsmorgens half acht' hebben zij op het dak gezeten, doornat.en koud kwamen allen naar beneden, L. ging met zijn vrouw en de. baby naar Jan Dalebou.t op 't Stoofje, maar ze moesten daar 's Zqndagsnachts ook weer vluchten. Ze kregen vervolgens onderdak bij Chr.Hillebrand in het Beddeweeg, waar ze met zes gezinnen zaten. Ook hier kwam water, maar niet van dien aard, dat ze vluchten moesten. Vrijdagsochtends zijn ze vrijwillig geëvacueerd. L.had in, zijn huis veel schade, de kleren, die ze bo ven gebracht hadden, waren ook nat geworden. Hij is met de auto .van fa.v.d. Valk er nog enige dagen op uit geweest, o.a. naar de Stenen Dijk, om mensen te halen. Deze werden soms door de Rode Kruisploeg daarheen gebracht met brancards, daar de boten wel eens ver afdreven. L.bracht deze vluchtelingen in de Openbare U.L.O.- school. Op een briefje van "Zeelandia" heeft hij kleding gehaald in het Lyceum. Hij kon een. voorschot op het stadhuis halen, maar de burgemeester zeide, dat dit voor mensen was, die niets meer hadden en toen is L. maar vertrokken. Zie blz. 17. 88. J.M. MABELIS, STOKER GASFABRIEK, St.Joostmeet A 261. Deze heeft met zijn broer samen mensen gered uit Nieuwerkerk, Drei- schor en uit Schouwen.Zelf heeft hij een vlot gemaakt en vervoerde daarmee de families M.J.W. Boogerd en A.Ribbens. Hij deed ook bood schappen per vlot. Vijftien dagen lang was hij de enige, die in de St.Joostmeet woonde. De kinderen konden vaak niet thuis komen. De eerste nacht stond in de straat 13 cm. water, het 2e tij was ho ger. Normaal was de waterstand 80 cm. hoog, maar op de 12e April steeg het water tot 1.05 m. Kort voor Pinksteren kwam de St. m' Joostmeet droog. Mabelis heeft met Chr.Timmerman het dak gerepa- .reerd van het huis van dokter Vogelaar, aangezien een pakket van ee.n dropping dwars door het dak was gevallen, Zie blz. 40,143 en 144. - 89^ A.Z. MEERDINK, VEEHANDELAAR, VerrenieuWstraat B 183c. Deze werd gewekt door de sirene en gewaarschuwd door een boer. Hij ging de stad in, maar kon niet ver komen. Zelf had hij toen nog geen water in huis. De gebr.Meerdink en dé gebr.Kristalijn be steedden direct alle aandacht aan het in nood verkerende vee. Ze 'brachten het vee eerst naar het plein van het "Huis van Nassau" en het plein van de Grote Kerk. Ongeveer 2000 stuks vee zijn af gevoerd. Ze hebben ook plm. 3300 cadavers helpen bergen, die achter een bootje aan, stuk voor stuk, aan wap werden gesleept, en toon in massa Werden afgevoerd. Veel vee kon er gered worden. Dit werk was op 14 Februari afgelopen. Vanaf die datum tot de laatste week in April hebben zij cadavers geruimd. Koos Meerdink is ook actief geweest bij het redden van mensen in de omgeving van Zie- rikzee. Het reddingswerk werd bemoeilijkt, doordat het water lang ruw was. Zie blz. 32,54,87,88,89 en 90. 90. L.M. MEERMAN, Steiltjesstraat A 92. In deze straat kwam om 3.15 uur, vanaf de Schuithaven en de Hem water. Het stroomde de gracht in. Van 9 uur tot 9,30 uur kwam er water uit de polders, voor en achter zijn huis? eerst door de ri olen, maar al gauw stond de straat vol, zodat het een hoogte be reikte van plm.70 cm. Hij had toen nog geen water in huis, maar in de huizen aan de overkant was dit wel het geval en kwam het wa ter ruim 1 m.hoog te staan. s Zondagsavonds had hij zijn huis ver laten, maar toen het droog bleef, kwam hij 's Woensdags al terug. Dit bleek te vroeg te zijn, aangezien er Donderdagsmorgens 10 cm. water in het huis kwam. Noodgedwongen is hij daarop opnieuw ver trokken. Wat zijn werkzaamheden betreft het volgende!

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 179