175 Hij wekte zijn zoon Huib, evenals zijn Buurjongen en neef Walter, Even over twaalven kwam er water over de vloedplanken. Toch stonden er nog mensen op de haven, die niets deden. K.zag in, dat het erg zou worden, want het water kwam steeds hoger. Het kwam vrij spoedig hij hem in huis, He jongens waren de stad in en konden niet meer terugkomen, Het benedenhuis liep vol water? de kamer kreeg niet zo veel, maar van voren en achteren stroomde het water naar binnen, Be klei was te vers voor de planken, 's Maandags ging K.mee mensen redden. Zie blz. 12 en 126. Zijn zoon Hubrecht heeft in de Lange St.Janstraat mensen gewaarschuwd evenals in de St.Bomusstraat. Baarna ging hij naar de Oude Haven, 's Ochtends heeft hij drie slachtoffers helpen vervoeren naar de Corneliastichting, n.l. Gilden en het echtpaar Blankert» Op de Ba lie heeft hij grond afgegraven en was tot 's avonds toe aan het werk, zonder eten. Bij M.J. Snoek (Appelmarkt) kreeg K. om vijf uur brood en koffie. Vanaf Maandag heeft hij zich vie.r a vijf dagen aan het reddings werk gegeven, daarna bracht hij évacué's en ouden van dagen naar de boten en hielp hij schepen lossen. Vaak kwam hij nat thuis. Zie blz, 9 en 126. 77. Jac,KV/AAK, Kapellestraat B 25» Hun zoon had de wekker gezet op half drie, daar hij de toestand ernstig inzag. Ongeveer gelijk met de wekker hoorden ze de sirene. In een minimum van tijd, waren allen het bed uit. Be zoon schrok, toen hij naar buiten keek, daar het water wel een halve meter bo ven de vloedplanken stond. Een oud schuurtje, op de hoek van de Nieuwe Haven was weggedrukt en daardoor sloegen de vloedplanken weg. Ze brachten vlug het een en ander naar boven; de dochter Gré liet van schrik de radio staan. Beneden en in de keuken was het meeste weggespoeld, de ruiten waren stukgeslagen en Jaaps porte- monnaie dreef in de kamer. Jaap haalde de wasmachine uit het schuurtje maar kon deze toch niet meer redden. Het slik stond wel een meter hoog in huis. Ze konden niet meer thuisblijven en gingen eerst naar fam.Smalheer op de Bijk. Een nacht of vier hebben zij in "Concordia" geslapen. Eén dag brachten ze door in de H.K. Naai school, waar ze ook 's avonds gegeten hebben. Op een sleepboot zijn ze Vrijdags geëvacueerd naar Baarn. Hun dochter, gehuwd met Tanis, "bevond zich te Kapelle in de rampnacht, ze verbleef in de cichoreifabriek en werd gered. Adrie, hun zoon, is in Zierikzee ge bleven. Jaap kwam op 13 Mei terug. Kwaak vond een portemonnaie met als inhoud f 25,-- en 1,op een kar met vuilnis. Beze be hoorde aan F,J.v.d.Schelde-Thiery uit de Schuttershofstraatdie haar bezit heeft teruggekregen. Zie blz. 19 en 20. 78. F.L.v.d.KWAST. Het Vrije A 199. Zie blz. 38, 39 en 146. 79. C.LEEUW,AGENT VAN POLITIE, Lange Nobelstraat A 156. Beze had in de rampnacht geen dienst, maar ging na het horen van de sirene, zo snel mogelijk naar het politiebureau. Hij trof enige agenten, o.m. de heren Henshof, Eckhardt, Fluijt en Berr'evoets. Hij bleef met Renshof op het bureau, waar al gauw L.Paret, van de reservepolitie arriveerde. Leeuw bediende de telefoon van 's Zondagsmorgens 3 uur tot 's Zondagsavonds 11 uur. Binsdagsmid- dags heeft hij H.K.H. Prinses Wilhelmina helpen begeleiden, Bie met Haar secretaresse per bestelwagen van Ant,v,Velthoven van de Nieuwe Haven naar de binnenstad ging. L.dee 1de mede, dat er een prettige samenwerking bestond met de Rijkspolitie en met dokter van Hoorn en de Rode Kruiscolonne. Voor zover hem bekend, is er practisch niets gestolen, L.is van mening, dat het mis schien goed geweest zou zijn, als het gemeentebestuur de eerste dagen militairen had gevraagd voor het aanleggen van een nooddam rondom de stad. Zie "blz. 9?83,8ó en 119i

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 176