174 ■De heer K.ging naar huis terugj er kwam een "beetje -water voor zijn huisdeur, vanuit' de Manhuisstraat. .Toen het water ging zakken, meld de hij zich op .het politiebureau en werd als Rode Kruislid inge schakeld. Dokter van Hoorn en Zr.Goudswaard waren toen al aanwezig, terwijl diverse R.Kr.colonnisten daar ook kwamen. De heer K.heeft daar plm.een week geholpen,daarna werd de Rode Kruisafdeling ver plaatst naar de Chr.U.L.O. school. Hij heeft verschillende dingen heipén organiseren en getracht regelend op te treden ten aanzien van de gaande'en komende mensen. De heer K. was in de U.L.0.-school hoofdzakelijk als telefonist'"werkzaam. Zie blz/104 en 109. 74» Dames KOSTERS, COSTUMIERES, Lange St.Janstraat C 243. Een half uur voordat de sirene ging, hoorden zij al leven in de straat, terwijl, toen de sirene loeide, het water al halverwege in destraat stond. De dochter Marie wilde er op uit, om mensen te hel pen maar dat kon niet anders. Ze hebben wel buren gewaarschuwd (M.A.Quist wilde niet geloven, dat het erg zou worden). Daar het tamelijk lang duurde, eer dat het water bij hen kwam, kon den ze een plank voor de deur zetten en behoorlijk veel dingen naar boven brengen. Hierbij werden zij geholpen door Jaap Kosters (zoon) en Chris Timmerman zwager)Tenslotte zijn ze naar boven gegaan. Toch zijn nog vele dingen door het water weggespoeld. Het schuurtje ging verloren, evenals de schutting. Verderop hoorden ze mensen roepen die in nood verkeerden. Ze zijn de volgende morgen gauw aan het opruimen en schoonmaken gegaan en hebben bij de buren ook geholpen. Jaap Kosters en Chris Timmerman kregen het, ieder op zijn terrein, erg druk, eerstgenoem de met electra, laatstgenoemde in de ijzerwinkel. Zie blz. 15. 75. J.KOTOUN,DAMESKAPPER, Lange Nobelstraat A 163. Deze dacht bij het horen van de sirene dadelijk aan iets abnormaals en belde het politiebureau op, om iets naders aan de weet te kornen» Het enige wat hij door de telefoon hoorde, was.het woord "water", waarschijnlijk uitgesproken door agent Leeuwe. K.heeft geen enkele voorzorgsmaatregel genomen. Hij kreeg pas 's Woensdags wat water in huis van de achterzijde, 's Zondagsmorgens ging hij de stad in om een overzicht te nemen. Op het politiebureau bood hij zijn diensten aan bij dokter van Hoorn. Inmiddels hadden de heren Wilbrink en Bliek de voedselvoorziening ter hand genomen en daar zij heel goed assistentie gebruiken konden, sloot K.zich bij hen aan, terwijl nog verscheidene anderen ook kwamen helpen. Mevrouw Kotoun heeft enige dagen in de Corneliastichting geholpen, waar het zeer druk was. Er hielpen vele meisjes-vrijwilligsters en studenten. De polikliniek was boven. Er werden zieke 'vluchtelin gen van de dorpen binnengebracht. De ernstige zieken werden met Rode Kruisschepen weggevoerd. Soms waren er teveel doktoren. Ook zijn in het Corneliaziekenhuis inwoners van Ziqrikzee ondergebracht als évacué's. De oudjes uit het huis gingen al gauw évacueren. Het was voor hen daar niet veel gedaan, men had zelfs geen ver warming! Mevrouw K,heeft ook een tijdje in het Lyceum aan de kleding- uitdeling gewerkt. Ook daar was het druk en koud. Toch vond zij het prettig werk. Mevrouw Lugt was daar zeer actief. I11 het begin was het publiek heel tevreden. Later ging dit werk over op "Zeelandia" en nog later op de comité's. Zie blz.71 en 7-3. 76. W.J. KOU-IJZER, Nieuwe Haven C 205. Bovengenoemde heeft de bewuste nacht niet geslapen. Toen W.Schot, die bij hem geweest was, om half 12 wegging, stond het water al tot de bomen, K.ging toen zijn laarzen van boord halen en smeerde daarna de vloedplanken voor zijn huis. Hij waarschuwde verschillende buren, maar de meesten wilden niet geloven, dat er gevaar dreigde. Hij heeft bij anderen vloedplanken helpen zetten o.a. bij mej.v.d.Boogert en Vorwerk en raadde de fam.Uijl aan, om naar boven te gaan.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 175