168 s Zondags overdag heeft hij geholpen aan de bekistingen op het Karsteil met zandzakken en schotten. Die avond kwam het water nog tot aan de boompjes. s Maandags gingen ze weer in eigen huis sla pen. Van die dag af, ging de heer H. als plaatselijk Bureauhouder aan het werk. Dagen, en soms nachten is hij in de weer geweest. Zie verder blz.86,87,88,89 en 90,102. 47. Mevrouw M.J, HARINCK-LINDENBERG, Patates Priteszaak, Melkmarkt B 95. Kort na het horen van de sirene, zag deze water van de Mol afkomen. Direct bracht ze meubels naar boven. Even later stond er al water op haar stoep en liepen de kelders vol. Zo gauw ze kon, ging ze de kelders leegscheppen en ze was om negen uur hiermee al klaar. Van de Schuithaven ging een stortvloed water naar bene den stromen. Er kwam ook van alles voorbijdrijven. Om elf uur was haar huis weer watervrij. De zaak heeft enige tijd gesloten moeten zijn, maar zodra deze weer geopend werd, kreeg zij het flink druk. 48. M.HAVERHOEK, Oude Haven A 320. Zie blz. 43,82 en 83. 49_;_M.J. HAZE, GEMEENTEWERKMANLange Groendal D 53. Zie blz. 19,65, 66 en 67. 50. P.HEERING, NOTARIS, EVACUATIECOMMISSARIS, Oude Haven A 418. Zie blz. 41,79,93 en 147. 51. Th.HELMSTRIJD,SCHEEPSBEVRACHTER, Hoofdpoortstraat C 625. Als oud-varensman zag hij 's Zaterdags al aankomen, dat de water stand wel eens abnormaal hoog zou kunnen worden. Te middernacht stond het water maar een klein stukje beneden de "blauwe leitjes", hoewel het nog maar net opkwam. Om 12 uur heeft hij dan ook do vloedplank gezet en is niet meer naar bed geweest. Het water kwam toen geweldig vlug op. Hij heeft 20 jaar op de Nieuwe Haven gewoond, maar nog maar éénmaal heeft hij het water over de vloedplanken heen zien komen, Daar zijn schoonzoon J.W. de Bie, in het zieken huis lag, was hij tijdelijk bij zijn dochter ingetrokken, in het café "In de gekroonde suikerbiet" op de Nieuwe Haven. Toen de toestand zo ernstig werd, zette hij daar de voordeur vast en is met zijn dochters en kleinkinderen naar boven gegaan. Vol gens H. was de W.N.W. storm niet zo geweldig hard en is er maar weinig stormschade ontstaan. Ook de schepen hadden geen schade. De golfslag van het water was echter geweldig en de opstuwing ook. Persoonlijk heeft hij weinig meegemaakt in die nacht en ook geen angst gehad. Vanuit het bovenraam zag hij de auto van B.den Boer uit de Zuidhoek door het water rijden en even later zag hij de dijk doorbreken. Uit zijn eigen huis in de Hoofdpoortstraat, kon hij niets redden. 52. L.v.d.HEUVEL, Woonark "Jenneke", Oude Haven ZZ.(v/h te Werken dam) Zie do bladzijden 5,9,47,70,114,117,125 en 126. 53C.HOEKCONTROLE—AMBTENAAR SOCIALE DIENST, Karaemelksvaart 17. Vanwege het water moest deze uit zijn huis vluchten.en hij vond on derdak bij de heer M.de Moor (Oude Haven Zz.). 's Zondagsmiddags heeft de heer Hoek op de Balie gewerkt en grond geladen op auto's van "Zeelandia". 's Maandags.morg.ens Bood hij zijn diensten aan op het stadhuis, waar het nog een enigszins verwarde boel was. Hij hooft eerst ordonnansdiensten verricht. Het gebouw van de Sociale Dienst in de Manhuisetraat had geregeld water, zodat daar dus niet gewerkt kon worden,. De heer v.d.Gaast was lid van de huisvestingscommissie, om mensen onder dak te brengen. De-heer Hoek heeft samen met de heren J.Nolet- (gemeente-ontvanger) en zijn assistent C.Berrevoets Jaczn.papieren geld, dat in het water .gelegen had, gedroogd. Hij beoordeelde ook.de mensen (manlij ke gezinshoofden -kostwinnaars)die geld kwamen vragen. Deze kre gen (met goedkeuring van de Prov.Griffie in de vorm van een voor schot 45,(voor dijkwerk, dat ze verrichtten, voor veevervocr enz.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 169