165 29. Joh.DUSON, Hoofdpoortstraat C 627. Zie biz. 12 en. 13. 30J.v.DIJK, Nieuwe Boogerdstraat C 196. Agent Prov.Stbd,od.Sch. Deze was 1's Zaterdagsavonds bij de aankomst aan het Luitje van de laatste boot geweest. Ondanks het hoge water ging hij naar bed, maar door leven in de straat werd hij gewekt. Daar het water onder de vloeiplanken doorkwam on er overheen sloeg, hoorde hij mensen aan het werk, die nog wilden redden, wat er te redden viel. Het moest om 4.16 uur hoog water zijn. Eerst, ging de fam.v.D. dingen uit de kelder in veiligheid brengenj later brachten ze ook goederen uit de woonkamer naar boven toe. Toen om kwart over vier het water snel ging zakken, zijn ze nog wat gaan slapen. Omstreeks negen uur kwamen ze beneden en ontdekten, dat het daar een chaos was. Ook was de schoorsteen omgewaaid. In de straat bleek de toestand heel erg te zijn, er was een soort vloedgolf door heen gekomen. Sommige huizen in de Krepelstraat hadden tot aan de daken in het water gestaan. Hij kon 's morgens tot plm.12 uur nog telefoneren met aangeslotenen in de stad. Het personeel van de Provinciale boot heeft sloepen van de boot gehaald, om mensen te redden, 's Maandags had de heer van Dijk contact met B.en W. inza ke het beschikbaar stellen van een Prov.boot voor de évacuatie. Getracht werd zo spoedig mogelijk vaste bootverbindingen te krij gen, 's Woensdags 4 Februari ging de Oosterschelde op Dordrecht - varen, De heer van Dijk en het personeel van de Prov.boten hebben lange tijd hard gewerkt, onder moeilijke omstandigheden. De vertrek tijden der boten wisselden telkens. Met Lt.ter Zee de Hoog,, die de leiding had over de havendienst en op de "Schouwen" verblijf hield, werkte hij prettig samen, zo ook met de heren Deïst (uit Rotterdam) en van Leeuwen(Zierikzee) van de R.T.M., In het wachtlokaal bij het Luitje heeft flink wat water gestaan, er was veel uit weggespoeld. Zie ook blz. 16. 31. L.M.G.v.DIJKE, Molenstraat D 133. Bovengenoemde heeft de sirene niet gehoord, zijn vrouw echter Y/el. Zij dachten aan brand en niet onmiddellijk aan gevaar, dus gingen zij weer rustig slapen. Hierna werden zij door de buren P.Willemse en T.Klink gewaarschuwd met het oog op overstromingsgevaar. Van Dijke ging naar buiten en heeft 10 minuten bij de vloedplan ken gestaan. Deze zijn niet gebroken. Het eerst kwam er water van de benedenzijde van de straat. Van Dijke ging gauw naar binnen, om nog zoveel mogelijk naar boven te brengen, maar er kon maar weinig meer gered worden. Al gauw moesten ze boven blijven. Het water kwam nu ook vanuit de tuin. De ramen aan de voor-en achterkant braken kapot. Van Dijke stond tot zijn borst in het water. Het wa ren angstige ogenblikken. Ze hebben boven gezeten bij een kaarsje. De tafel hing boven de deur. Door de open voordeur is veel wegge spoeld. Om acht.uur ging v.D. naar de garage Braai, waar hij werk te. Hier.bleek nog geen water gekomen te"zijn.(Wel later nog een keer), 's Zondags heeft v.D. met de auto gereden, om mensen naar de gebouwen te brengeh. (Zijn chef reed met de heer S.W'.Blok, van de Rijkswaterstaat). Tegen twaalf uur ging v.D. zijn gezin halen, via de Nieuwe Haven. Ze hebben bedden en kleren meegenomen en vertrokken zo naar garage Braai. 1 s Zondagsmiddags is v.D. met Jac.Kloote en Mevr,Q,uant-Dreijer in Dreischor geweestze vertrokken om half twee en kwamen over de Blokweg terug. Bij de Tol was er een zahdzakkendijk. Bij het huis van dhr.Steutel kwam het water al aanzetten. Zij zijn als laat ster door.de Blokweg gereden, 's Maandags werd de auto bij Braai gevorderd en ging v.D. rijden met de bestelwagen van het Rode Kruis. Hij bracht mensen naar de boten en vervoerde de vluchte lingen, die bij J.ten Haaf op het Sas waren, naar de gebouwen -of naar de évacuatieboten.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 166