164 24. A.J. DAVIDSE, Het Vrije A 232. Zie biz39 én 40 25. Joh.M.DEKKERSint Domusstraat D 264. Zie blz. 21. 2'6. P. J'.v.d.DOB, WEESVADER, Kerkhof C 70. Jüi'st in de rampnacht lag deze ziek te bed. Het weeshuis heeft geen water gehad, maar wel kwam er de .eerste nacht achter het huis een half uurtje water, van de haven, via de Wevershoek., s Zondagsmorgens om half negen werd er gebeld door C. v. d„ Hoek.,, die acht kinderen van de familie Kik (Gouweveer) met de wagen kwam brengen. Deze kinderen waren door. de, "Schotten" met een bootje uit hun huis naar de Stenen Dijk vervoerd, vanwaar v.d.Hoek hen had meegenomen naar de stad. De kinderen, waarvan de leef tijd varieerde van 5 maanden tot 15 jaar, waren gekleed in hun nachtgoed en hadden dekens om zich heen. (Hun vader, moeder en nog twee kinderen uit dit gezin waren verdronken, zie blz. 52 De buren van het Weeshuis, 'wed. Timmerman en haar dochters, kwa men direct helpen, om deze kinderen zo goed mogelijk te verzor gen.Een uurtje later waren er in het Weeshuis al 80 a 90 mensen, die gevlucht waren uit de Ravestraat e.o., het Beijersdijkje Kerkwerve, etc,. Verschillende dames kwamen helpen. De heer v.d. Doe is 's Maandagsmorgens uit bed gekomen, al was het eigenlijk niet verantwoord, om aan het werk te gaan. Boven in het weeshuis zaten al gauw militairen, met een radiozend- post, die contact hadden met Steenbergen, Gilze-Rijen en Scheve- ningen-Haven. Tot Vrijdag zijn er mensen in het weeshuis geweest, wat veel werk met zich meebracht. Men was dag en nacht in de weer, want er moest thee en koffie gezet worden en de eerste dagen had men hierbij ook de-zorg voor het eten. Later kwam dat van de centralekeuken. De weesvader en - moeder hadden de leiding, maar er was ook be hoorlijk wat hulp. De ondergebrachten waren erg dankbaar. DUWKmannen Scheveningers en Haagse burgers), die reddingen ver richtten, vonden gedurende twee nachten onderdak in het Weeshuis, al moesten, ze op de grond slapen, wegens' plaatsgebrek. Zé' waren doodmoe, want dag en nacht hadden zij hard gewerkt. Ze waren dit werk niet gewend:; 's zomers voeren ze n.l. met plezierreizigers op zee. De kinderen Kik (tot wie hun vader gezegd hads"Kinderen nu zie ik jullie nooit meer")zijn later geëvacueerd naar Ouder kerk a/d Amstel, waar ze tijdelijk in drie gezinnen terecht kwa men. Daar men het beter vond, om 'de gezinsband tussen hen onder ling te bewaren, zijn ze alle acht in "Kinderzorg" te Middelburg ondergebracht. 27. J.W.v.d.DOEL, RAADSLID, Oude Haven D 496. Zie blz. 18,46,47 en 78. 28. M. DOELEMAN HJZN.DIRECTEUR KON. "ZEELANDIA"Lange Blokweg A 526f. Zijn huis aan de Blokweg heeft erg geleden door het water. De heer D. is verscheidene malen in.zijn huis geweest om goederen op te halen. Het eerste greep hij naar de fotoalbums] Hij mocht er in slagen alles te bergen, wat er. nog aanwezig was. Bij eb stond er in 't begin 25 cm. water, doch' later was het bij eb droog. De hoogste waterstand was net boven de deuren. De garage is wegge spoeld. Binnen was het een bende en vele meubels waren weggedre ven. Dinsdagsmorgens werden vele bewoners met bootjes- weggehaald. Van vele zijden werd aan "Zeelandia" hulp aangeboden. Ontroerend groot was het aantal telegrammen en schriftelijke aanbiedingen? plm.400 mensen, uit allerlei streken van het land, vroegen, tijde lijk naar hen te komen, met de fabriek, of boden hulp- aAn, ook voor het personeel. De pogingen, om de fabriek zo spoedig moge lijk wee.r normaal te laten draaien, zijn grotendeels gelukt, doch er bleven voor het bedrijf zelf nog vele moeilijkheden, o.a. wat aanvoer en vervoer betreft. Zie verder blz. 27 3.5 ,58,74 en 75-

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 165