163 Eerst werden de gewone wethouderszaken afgehandeld en Dinsdags, in een vergadering met de heer Francken, waarin de. taken verdeeld wer den, nam wethouder den Boer de évacuatie op zich. Be wethouder heeft in wijk A één dag mensen bezocht met de heer Meijering, om hen aan te sporen te évacueren. Baar het te druk voor hem werd, om dit langer vol te houden, heeft hij deze bezoeken overgedra gen aan de raadsleden, de heren A.J.v.Leeuwen en J.G.L.Simmers, Zie verder de bladzijden 6,777*99?100103 en 145. 19. J.Th,BROUWER, Nieuwe Haven B 137» Bovengenoemde kreeg 's Zaterdagsmiddags om kwart voor vijf wa ter op de stoep, wat na het bereiken van de vloedstand slechts langzaam wegvloeide. Hij had de vloedplank gezet en alle nodige voorzorgsmaatregelen genomen, o.a. klei gereed gehouden. Hij kreeg niet de indruk, dat de wind in de loop van de avond sterk toenam. Hij werd s nachts door de buren gewaarschuwd. Om één uur stond het water halverwege de straat. Voor de straten in de buurt ston den de vloedplanken toen, al gesmeerd. Een kwartier later stond het water al tegen de huizen. Verscheide ne mensen trachtten nog het tegen te houden, o.a. door hozen. Brou wer had ook vloedplanken voor de ramen gezet, wat hij anders nooit .deed, In de gang had hij de loper opgenomen. Tussen half drie en kwart voor drie kwam het water over de vloedplank heen en stroom de het naar binnen. Om kwart voor drie kwam er een geweldige stij ging; ongeveer 60 cm. in huis. Toen zakte de stoep in. Zijn vrouw en hij begaven zich toen naar boven, na eerst nog wat kleine din gen in de keuken te hebben gezet. Om kwart over drie stonden keu ken, tuin en omgeving geheel onder water. Te ongeveer half vijf ging het water zakken, Het ligt voor de hand, dat de schade bij hem behoorlijk groot was. 20. S.C. BUSE, AGENT VAN POLITIE, Hogemolenstraat A 25óa. Zie blz. 12,16,34,40 en 85. 21. J.CATSHOEK,GEMEENTERAADSLID, Manhuisstraat C 86a. Bij het horen van de sirene, ?/as deze zich direct bewust van het gevaar, dat er dreigde. Hij begaf zich zo gauw mogelijk via 'dé Poststraat naar de Appelmarkt, waar hij hoorde zeggen, dat dé muur' op het Kraanplein was doorgebroken. Er .stond al water tot aan de Appelmarkt. De heer C, keerde om en kwam Teun Schipper' tegen, die hem adviseerde., om naar huis te gaan. Het was goed, dat hij hieraan gevolg gaf, want toen hij thuis kwam, stroomde er al wa ter door de Pieterseliestraat. De heer C, zag van alles voorbij drijven, Bij hem in de kamer kwam 15 a 20 cm. water te staan. Zij hadden al voorzorgsmaatregelen genomen, door kleden, enz. van de grond op te nemen en kort daarna waren zij genoodzaakt om naar bo ven te gaan. Men had altijd gezegds"De Dam ligt even.hoog als de zeedijk". Nu kwam het water over de zeedijk heen, DaarQm vreesde hij zeer voor onze stad. Het water kwam tot bij het Postkantoor te staan. Om vijf uur ging het direct zakken. Tegen acht'uur kon de heer C. naar beneden gaan5 het water was uit'zijn huis weggelopen, en het kwam daar ook niet meer terug. Hij had niet zoveel schade, al was er begrijpelijkerwijze heel wat schoon te maken. De kachel was blijven branden, maar het .water heeft bijna tot aan het vuur gestaan. In zijn tuin en schuur stond het veel ■hoger. Ook verschillende andere huizen in de' straat kregen vaker water en haddon zodoende veel meer.schade, zo ook het gebouw van de Sociale Dienst. Er werden vloedplankjes gezet. 22. M.W. CAISHOEK, GEMEENTEWERKMANHoofdpoortstraat C 586. Zie blz. 13,65,67 en 68.' 23. Mr.C.J.B. du CROO, WETHOUDER, Poststraat B '34. Deze hoorde de sirene tegen half drie. Zijn woonhuis is er goed afgekomen, want dat is droog gebleven. Het 'water kwam uit de Man huisstraat aanstromen en ging in de richting Weststraat. Het heeft nog tot de dorpel van het kantoor gestaan. Later bleek, dat'er een plant uit de tuin was opgelicht. Zie verder blz.7,8 en 47 en overal, waar B.en W. genoemd worden.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 164