162 Hij bemerkte'uit het grote aantal telefoongesprekken, dat er iets bïjzoïidërfe aan de hand was. Hij belde op naar zijn vrouw en- zoon, die- thuis zaten. Deze gingen 'direct zoveel mogelijk van beneden naar boven brengen. Toen het gezin 's Zondags het huis verliet,' bleek het nog niet. zo. eenvoudig te zijn, om weg te komen. In de tuin van MejKlimmerboom zakten ze in de modder. Met enige moeite .hebben zij de Oude Haven bereikt en konden zo verder komen. De heer B. had.al direct weer geregeld telefoondienst en zijn zoon Thijs heeft enige dagen op het stadhuis gewerkt. Zie blz. 23. .11. J,BERREVOETS Cd. Korte Sint Janstraat D 356. Zie blz.59. 12. Ir.M.A.L. BEUN, (P.Z.E.M.), Havenplein N.Z. A 317. Zie blz. 96 en 97. 13. J.P. v. 'BEVEÉEÏi Fonteijne. C 531. Zie blz.25 en 26. 14. J.A. BIENEFELTGEMEENTEBODE, Meelstraat B 415. Deze heeft, gezien de abnprmale drukte op het stadhuis, vele zware diensten gehad. De eerste week na de ramp heeft B. bijna altijd gewerkt, ook vaak halve nachten. Ter zijner assistentie werd Don derdags Ko va.n Beveren Pzn,. .als hulpbode aangesteld. Bij Haar bezoek aan Zierikzee, heeft de heer Bienefelt H.M. de.Ko ningin gezien in de trouwzaal van het stadhuis. Zij ontving daar vele mensen, ook Duitsers, die hier hulp kwamen verlenen. In. de raadzaal heeft Zij met B.en W. gesproken, in tegenwoordigheid van o.a. kolonel van Waning. Zij heeft koffie gedronken en'er iets bij genuttigd. H.M. toonde zich erg meelevend. In de gang van het stadhuis heeft Zij met de., vrouw van Anton van Beveren gesproken en bij de buitendeur nog met enkele anderen. Zie verder blz. 5 eïl 6 en blz. 76 en 98» 15. D.C.H. BLEIJENBERG, Nieuwe Haven D 206. Zie blz, 126 en 127. 16. S.W. BLOK, TECHNISCH AMBTENAAR RIJKSWATERSTAAT, Driekoningen- laan A 119. Deze dacht bij het horen van de sirene (plrn, kwart' voor drie) aan brand of'water, maar'hij bedacht, dat 'het pas om 5 uur hoog water was. Hij was van plan, om weer te gaan slapen, maar toen.hoorde hij zeggen, dat er water in de stad was. Nu het er zo voorstond, voorzag de heer. Blok een nationale ramp, want het water moest hog wel twee uren stijgen. Hij trachtte op de Nieuwe Haven te komen, met. een auto uit de garage van v.d. Zande, maar hij kon niet ver der komen, dan tot de Schuithaven. Vandaar, dat hij weer 'terug naar huis ging, langs hotel van Oppen. Om half vier werd de heer Blok opgebeld uit Zijpe, dat de vloedplan ken eruit waren. Hij wilde per auto het eiland rond en eerst in Bruinisse poolshoogte gaan nemen. Hij haalde Ir.Koning op, die met hem meeging. Zie verder blz. 33,35? 114? H5 en 116. 17. L.J. BLOMMAERT, StDömusstraat D 274. Zie blz. 21 en 22, 124 er 125. 18. A.M. den BOER, WETHOUDER, Lange Blekweg A 535. Toen in de Blokweg Zondagnamiddag water uit Schouwen kwam, zaten de wethouder, zijn gezin en enige andere bij hen gevluchte buren al gauw geïsoleerd. Zij hebben ruim een etmaal boven gezeten, 's Maandagsavonds tegen half zeven, werden zij met een rubberboot uit huis gehaald door brandweerlieden (Jan Bom, C.A. Bastiaanse, Jac. Quant en D.ICouwenberg)Zij gingen met z'n veertienen in een rubberboot. Door het ongunstige weer was het geen prettige reis. Bij garage Gierurn in de L.Nobelstraat stapten ze uit de boot en.ze gingen direct naar. het ouderlijk huis in de VerreniOuwstraat. Hierna heeft de wethouder zich gemeld op het stadhuis waar het' erg druk en verwarrend was.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 163