140 W. kwam vervolgens'*aan boord, van een mobilofoonschip (drijvende P. T.T, centrale), waar hij telefoongesprekken doorgaf. Hierna kwam hij in militair verband onder Overste Coumou, als ver bindingsman tussen Marine en Leger en als liaison-officer tusson Commander Worth van de DUWKS en het leger5 Wilbrink is toen met DUWKS meegeweest en heeft tractoren, motorfietsen en een genera tor uit de vlasfabriek te Sirjansland opgehaald. Ook heeft hij samen met Johan Thiery Mzn. uit Nieuwerkerk peilin gen verricht. Hij 'haalde uit Duiveland honden en katten op en bracht runderen in veiligheid van de landbouwer M.H. Krepel onder Nieuwer kerk. Ook heeft hij cadavers helpen bergen, wat een koud werk was, W's vriend, Cor Scheuerman (assistent van veearts D.v.d.Akker) en de paardenslager Stouten uit Oosterland, wilden in Zierikzee dood vee gaan ophalen^ Wilbrink ging hen helpen en met de tractor van C.v.d.Hoek, waarachter de wagen van L.J.H. Koopman was bevestigd, trokken zij er op uit. Ze hebben de koeien van Jac.Kloet MOzn.(hoek Platteweg) en diens buurman J.W.v.d.Velde nog kunnen redden. Wilbrink heeft M.J. Eegoort geholpen bij het kunstmest bergen en is toen, samen met zijn buurman W.P. van Dienst (schoenmakersknecht uit de Korte St.Janstraat) kok geworden bij de aannemersmaatschap pij Volker, in het Ned.Hervormd Diaconie-verplegingshuiswaarbij zij later assistentie kregen van de daarvoor uit Botterdam terug geroepen banketbakker H.E. Schürmann (Mol), W's neef G.van 't Veer Slabberswerf) en de kruidenier C.de Later (Poststraat) Later is Wilbrink bij de Dienst Dijkherstel als chauffeur en mo- bilofonist werkzaam geweest. Geleidelijk aan keerde hij echter tot zijn werk in de naaimachinehandel terug. Naast de redders mogen ook de velen genoemd worden, die hun auto's (vah allerlei soort) ter beschikking hebben gesteld voor reddings werk, vervoer van geredden en omgekomenen, transport van goederen, voedingsmiddelen enz.. Verschillende hunner zijn bij vorige gelegenheden al genoemd. .Velen deden alles gratis, maar anderen hebben later hun "onkos- tenrekening" gepresenteerd. Enkele namen willen we hier nog nader vermelden. De Gebr. Johnny en Luci'ën van Velthoven ALzn. (Lammermarkt) die Dinsdags H.K.H. Prinses Wilhelmina gereden hebben, zie blz. 118 en 119, hebben ook nog meer gedaan. 's Zondags hebben zij met de bestelwagen mensen van de dijken bij het Gouweveer gehaald. Verder gingen zij dekens halen uit het Bo de Kruisdepöt (Chr.ULO-school)Daar moesten ze "inbreken", daar niemand een sleutel wist te krijgen. In combinatie met Zr.Veling, de Bode Kruis-colonnisten Theo Sies, Polmer en hun vriend Joh.Bom- bouts Fzn. (Nz.Kerkplein) hebben ze mensen uit de onder water ge lopen delen van de stad opgehaald en hen in het Leger des Heilsge- bouw, de Grote Kerk 'en andere centra ondergebracht. Onder meer haalden zij mensen uit de Hoofdpoortstraat op, evenals van het Bolwerk en uit de Nieuwe Boogerdstraat, Do daar woonachtige diacoon broeder P.J. Boot, vroeg hen, of zij zijn kachel ook mee wilden nemen. Vele mensen waren erg overstuur. Een zekere vrouw Kouwenberg zeides"Bijd maar ineens door naar Bot terdam, naar mijn familie." Ook hebben zij het stoffelijk overschot geborgen van Arie den Boer (Lange St.Janstraat)Ze hebben zich tevens met het vervoer bolast van de flauw gevallen redder Jan Schot BWzn. en deze van dc Stenen dijk naar de Cornelia-stichting gebracht. Ook hebben zij évacués vervoerd uit Noordgouwe en de boten voorzien van steenko len. Toen zij eens in Noordgouwe aankwamen, om daar gedroppede laar zen af te leveren, zeide .de politie, die 'aldaar in de kerk verbleef? "Geen laarzen nodig, maar jullie moeten een jongen meenemen naar Zierikzee en hem op het politiebureau afleveren". Dit bleek een on - willige évacué te zijn. Onderweg gedroeg deze knaap zich rustig. Van het politiebureau werd hij naar een school vervoerd en van daaruit later geëvacueerd.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 141