138 Klink bood zich aan om mede te gaan, wat graag geaccepteerd werd. Samen hebben ze met landbouwer C.J.v.Westen een boot op een auto geladen en zijn vervolgens naar de Stenen dijk gereden. Vandaar voeren zij in de richting van de Vierbannenpolder. In de boot zaten o.a. W.Quist (van de C.A.V. Jac. Rei jnhoudt (Koophandel), Augustijn Koster (Lange St.Janstraat) en loodgieter Henk Verschuur (Koraal straat). Zij kwamen o.a. bij de boerderij van H.C.v.d. Zandewaar burgemeester A.A.v.Eeten van Nieuwerkerk, politieman Lotens en de Nieuwerkerkse brandweerlieden aanwezig waren..De brandweerauto stutte een schuur om instorten te voorkomen. Genoemde redders heb ben vandaar plm.20 mensen naar de dijk gebracht, waarna deze met eèn auto verder werden vervoerd. Daarna brachten deze mannen alle aanwezige mensen uit "Krabbenhoëke" in veiligheid. Een boer daar verwees hen naar anderen, die gevaarlijker zaten. Zij hebben het reddingswerk twee dagen in die omgeving verricht. Dinsdagsavonds om 9 uur waren zij thuis. Op de Stenen dijk waren de zoon van v.Westen en Job v.d. Zande HCzn. in actie met de aan voer van brood en melk. 's Woensdags hebben zij eerst mensen.uit Nieuwerkerk gehaald en daarna vertrokken zij naar Oosterland en omgeving. Ondor Sirjansland pikten zij de familie de Graaf op en ook het ge zin van Corn.v.d.Maas (tuinder), wiens vrouw aan Klink 10,aan bood, wat deze echter weigerde-. Ook worden de daar aanwezige logé's en een aantal vluchtelingen meegenomen. Zij maakten lange vermoeiende tochten. Ook zij troffen mensen aan die niet meewilden, o.a. de rustende vrachtrijder Teun van der Have. Deze bedacht zich echter even later. Donderdags avonds werden Klink en zijn gezin in een schuit geladen, om te evacueren, maar deze boot vertrok pas Vrijdagsmorgens tegen elf uur. Ook de los-werkman Marinus Klink (Bagijnestraat) is, als'redder, in actie geweest. 's Zondagsmorgens beperkte hij zijn werkzaamheden tot Zierikzee, maar de volgende morgen vertrok hij met eon Urker visser naar Viane. Eerst vonden zij daar het lijk van een zes-jarig jongetje, dat zij met een politievaartuig hebben meegegeven. Later vond Klink het lijk van Bolijn, uit Viane. -Hij moest om dit te bergen met lan ge laarzen aan, over slikken lopen, daar het lijk op een zandplaat lag. Op het lijk vond Klink een aanzienlijke geldsom, die hij later op het politiebureau heeft gedeponeerd, doch waarover hij na die tijd nooit meer heeft gehoord. Ook dit stoffelijk overschot hebben zij met een politievaartuig meegegeven. Hun vaartuig bleek niet door het gat bij Ouwerkerk te kunnen, van daar, datzij het op de slikken-hebben vastgelegd. De roeiboot hebben zij echter over de dijk gezet en zij voeren hiermede in de richting van de Rampaertse dijk, In die omgeving hebben zij verschillende mensen gered, o.a. met behulp van meege nomen lijnen. Zo hebben zij ondér meer een omstreeks 45-Jarige vrouw, die op drie bossen stro lag, opgepikt en öp een geimproviseerde draagbaar ver voerd. Dinsdags heeft Klink nog enkele mensen ih Zierikzee geholpen bij het opruimingswerk o.a. bakker A. C-. v. d. Linde- (hoek St. Domusstraat- Lange Groendal) en A.Kouwenberg (Lange- Groendal) Verder heeft hij samen met -de: Rode Kruis-colonnist L.A. Schouls, geredden van de Stenen dijk gehaald en naar Zierikzee gebracht, 's Woensdags is Klink met zijn gezin geëvacueerd tot eind Juni, De kunstmesthandelaar-commissionnair-kolenhandelaar M.J.Regoort ('Vissersdijk) die een drukke Zaterdagnacht en Zondag had gehad, ook al door reddingen (zie blz.54) is Dinsdag, Woensdag en Donder dag na de ramp ook nog zeer actief geweest. Onder meer heeft hij koeriersdiensten verricht (een brief van het ziekenhuis te Noordgouwe haar de burgemeester gebracht) en op

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 139