129 Zoals reeds op blz.121 is gemeld;, moesten de kinderen daar achterblij ven, daar er behalve de drie redders, al negen geredden zich in de boot bevonden. De ouders waren geheel overstuur en verkleumd. Ze heb ben de vrouw met warme melk nog wat bijgebracht. ïn het donker en bij ongunstig weer, kwam de boot in Flaauwers aan. Gedurende de nacht echter, werd het reddingswerk voortgezet, o.a, door Schot's zoon Henk en Ben Schot Jaczn. Schot zelf is huiswaarts gegaan, doornat en "pikzwart". 's Nachts om twee uur kwam er een landbouwer bij hem aanbellen, die hem vroeg, om naar t Nieuwe Veer te gaan. Daar zijn Dinsdagsmorgens anderen heengeweest, o.a. Schot's zoon Wim, Chris Schot'en Jan Schot. Schot is zelf Dinsdagsmorgens weer naar Schouwen gevaren en is bij Kerkwerve en Schutje in actie geweest. Daar waren toen ook al helicop ters bezig.'Die middag om twee uur hebben zij de laatste mensen uit Serooskerke gehaald. Deze wilden na.ar Renesse, maar Schot c.s. heb ben hen naar Flaauwers vervoerd. Op Serooskerke warén toen ook militairen, die zich aan het reddings werk gaven. De zoon van Schot, Bart, is van Dinsdagsmiddags tot en met Donder dags in Nieuwerkerk, Dosterland en omgeving werkzaam geweest, 's Woensdagsavonds waren alle overlevenden uit Nieuwerkerk in veilig heid. De mensen uit Oosterland werden op de Rampaertse dijk in heli copters gezet. Donderdagsmiddags voeren Engelsen weg met hun sloep, die zij aan de Stenen Dijk hadden gemeerd, maar de volgende dag was de sloep weer terug en zij verhuurden die aan de Rijkspolitie. Deze -heeft ef verscheidene malen mee in Schouwen gevaren, o.a. werd het stoffelijk overschot van de oude heer v.d.Y/ekken (die 's Zaterdags gestorven was) ermee uit Kerkwerve opgehaald. Schot's zoon Chris heeft eens in levensgevaar verkeerd in het gat van de Schelphoek. Samen met Scheveningers was hij daar in een sloep, waarin elf mensen zaten, o.a. een vrouw van 74 jaar oud. Gelukkig kwam er een helicoptère te hulp. De piloot haalde de inzittenden, die in zulk een gevaarlijke positie verkeerden, er één voor één uit. Hierbij deed zich een moeilijkheid voor met een oude man, die een tas met geld aan zijn lichaam had gebonden. De vliegenaar sneed déze los, waarna de tas precies in het bootje viel en door een ander wordmeegebracht. Alle inzittenden werden vei lig aan een dijk gezet en de sloep'werd later teruggevonden. Chris Schot heeft ook nog met studenten gevaren. De- schippersknecht, Johannes Schraver, uit de Breestraat (bode van de Vissersvereniging "Helpt Elkander")heeft 's Zondags ook een drukke dag gehad, zie blz.25. 's Maandagsmorgens heeft hij in de Chr,Geref.Kerk geholpen. Daar was het koud, want doordat een riool verstopt was, werkte de centrale verwarming niet.Een Rode Kruissoldaat is daar bedwelmd geraakt. Toen de dokter hem de raad gaf, weg te gaan, wilde hij dat niet, daar hij zijn werk niet in de steek wilde laten. Schraver vond de organisatie in de kerk de eerste dagen niet goed, maar vanaf 's -Woensdags ging het beter. Ds.v.d.Klis, die steeds in dé weer was, heeft er goed werk verricht. Twee kinderen in de kerk kregen de mazelen. Dinsdagsmiddags is Schraver aan boord van de ZZ 9 van B.W. Schot, naar Flaauwers gevaren. Vandaar is hij met de Urker botter "Jacob" als gids meegevaren en heeft hij in een kleine boot mensen uit hun huizen helpen halen, o.a. met B.W, Schot-v.d.Wekken(zie blz. 128) Dinsdagsavonds tegen half acht arriveerde Schraver aan boord van de ZZ 9 weer in Zierikzee. 's Woensdagsmorgens werd een motorvletje op een vrachtwagen naar de Stenen Dijk vervoerd. Hiermede is Schraver met -o.a. Bart Schot BWzn. Duiveland ingevaren. Ze hebben daar enige malen geredden uit andere boten overgenomen en aan de Stenen Dijk gebracht. Tegen dat het donker werd, zijn zij naar Nieuwerkerk gevaren en 'g avonds in Zierikze-e teruggekeerd. Donderdags is Schraver samen-met Bart Schot naar Oosterland gevaren, gelijk met andere bootjes o.a. een van Chris Schot.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 130