120 Niét minder toonde onze Landsvrouwe, H.M. de Koningin haar medeleven met onz.e getroffen bevolking, mede door een bezoek op Woensdag 11 Februari. Des middags'om twee uur arriveerde H.M. aan boord van het vaartuig "Christiaan Brunings" van de Rijkswaterstaat (na een be zoek aan Stavenisse) aan^het Luitje, Allereerst werd zij ontvangen aan boord van H.M.s"Prince Charles", door Kapitein ter Zee van Duim, Kolonel van Waning en Captain Case- ment, terwijl Britse, Belgische en Nederlandse officieren van-H.M.'s "Prince Charles" en H.M.1s"Schouwen" aan Koningin Juliana werden voorgesteld. Op de wal werd H.M. begroet door Burgemeester'en Wethouders en de Gemeentesecretaris van Zierikzee, alsmede door majoor Faber en zijn staf. Per auto reed de Koningin naar het stadhuis en in de daaropvolgende bespreking, werden aan H.M. de evacuatiemoeilijkheden uitgelegd, mede in. verband met de waterstaatkundige toestand en de toenemende eb- en vloedbeweging op het eiland. Hierna werden in de trouwzaal talrijke personen, die zich de voor afgaande dagen verdienstelijk hadden gemaakt, aan Koningin Juliana voorgesteld, o.a. Major Worth van de DUWKS Company, Captain Casement van het Rhine Squadron, Prof. Brocx van de Oostenrijkse ambulance, burgemeester van der Goot van Giethoorn, burgemeester Pastoor van Wanneperveen, voorzitter B.W. Schot Jzn. van de Visserijvereniging "Helpt Elkander" te Zierikzee, schipper Mees Toxopeus van de "Dorus Rijkers", Johan Ochtman Pzn.verschillende Urker vissers en schip pers van binnenschepen.Per helicoptère vertrok H.M, de Koningin naar Soestdijk, zichtbaar onder de indruk van hetgeen zij in het rampgebied gezien en gehoord had. Zo gaven de leden van hot Oranjehuis ook in deze dagen van ramp spoed weer blijk van hun innig medeleven met Hun Volk. De Prinsessen zijn niet in het rampgebied geweest, maar wol hebben de prinsessen Beatrix en Irene een rondvlucht boven het eiland ge maakt, zodat ook zij een persoonlijke indruk hebben gekregen van de overstromingen en verwoestingen. Naast deze: Koninklijke bezoeken dienen ook de bezoeken van de ver- schillonde Ministers gememo're'erd te worden. Bijna alle leden van hot, kabinet hebben in die dagen een bezoek aan het eiland gebracht. De bezoeken van Minister Beel op 7 en 13 Februari zijn reeds be schreven op de blz. 99 en 100. Dit waren wel de belangrijkste, voor al mot betrekking op de evacuatie. De andere bewindslieden hebben maar kort in Zierikzee vertoefd. Zij stelden zich vooral op de hoogte van de stand van zaken hun de partement betreffende. Later ig de Minister-President Dr. W. Drees ook nog op het eiland ge weest, waar hij verschillende gemeenten, ook Zierikzee, heeft be zocht. Aan bezoeken heeft-het overigens'niet ontbroken, noch uit het binnenland, noch uit het buitenland. Ook Kamerleden, onder wie leden van de Watersnoodscommissie, journa listen, filmoperateurs en radioreporters uit vele landen, de comman dant van het Leger des Heils in Nederland en buitenlandse officieren van het Leger, Landelijke bestuurders van kerken, enz. enz, hebben "het vergeten eiland" bezocht, dat plotseling, zij het wellicht maar voor'kort, in het middelpunt der belangstelling kwam te staan, niet het minst ook door de grote waterstaatkundige werken, die er zijn uitgevoerd en de dichting van het laatste dijkgat bij Ouwerkerk op Vrijdag, 6 November 1953. Hoewel er op de bladzijden 51? 52 en 53 al een en ander verteld is over verrichte REDDINGEN op de eerste Zondag, we zouden onze moe dige schippers en vissers tekort doen van "Helpt Elkander", als wij hun werk op de vólgende dagen onvermeld zouden laten. Voorzitter B.W. Schot Jaczn. van "Helpt Elkander", was, zoals op blz,85 gemeld is, 's Maandagsmorgens met zijn ZZ„ 8 naar-Wemeldinge gevaren, met de heer J.v.d, Gaast en politieagent C.J. Klinke, om te trachten, met. de buitenwereld contact te krijgen, wat ook gelukte. Vergezeld van een aantal Urker vissersschepen, keerde de ZZ. 8 's middags weer in Zierikzee terug, maar diezelfde middag,- omstreeks

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 121