n4 personeel laten verdelen, daar de partij z.i, te klein was, om meer deren hiervan te laten profiteren. Later vonden, nog verschillende uitreikingen onder de bevolking en de jeugd plaats, meest op de verblijfsvergunningen, waarover reeds iets is gezegd. Hieraan kan nog worden toegevoegd de uitdeling van "thermoscans" (geschenk uit Canada)port (geschenk uit Portugal) en sigaren, ta bak en sigaretten (deels uit het buitenland', deels uit het binnen land. De kinderen kregen enkele malen speelgoederen. Een ander hoofdstuk, waarover ook reeds een en ander is ver meld, betreft het HERSTEL VAN DE DIJKEN en wat daarmede samenhangt. Reeds 's Zondagsmorgens1 Februari hadden B. en W. ten stadhuize een bespreking met diverse Waterstaatsautoriteiten (zie blz. 7) en het is te begrijpen, dat deze verder ook niet stil zaten en al het mogelijke deden, om zo spoedig mogelijk met herstel te beginnan. Vanaf Maandag hielden de heren Ir. C. Koning (Prov. Waterstaat), S.W. Blok (Rijkswaterstaat), A.J. Argelo (Directeur Centrale Dienst "Noord Zeeland")dagelijks een bespreking in het gebouw van het Waterschap "Schouwen". Vaak was ook de heer J.P, Overbeeke (Prov. Waterstaat) daarbij aanwezig. 's Maandagsmorgens was er nogmaals een bespreking op het stadhuis, waarbij ook burgemeester S. Francke van Kerkwerve tegenwoordig was. Op een schip uit Yerseke, dat toen al in Zierikzee was aangekomen, zijn burgemeester Francke en de heer Blok naar Wemeldinge gevaren, om contact op te nemen met verschillende autoriteiten en instanties. Burgemeester Francke heeft toen de Commissaris der Koningin opge beld en ook met andere leden van het burgerlijk bestuur een tele fonisch onderhoud gehad, te Hansweert, waarheen hij per auto gereden was. De heer Blok kreeg telefonisch contact met de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat, Ir. Ferguson uit Middelburg. Dinsdags keerden beiden weer terug naar Zierikzee. 's Maandags heeft Ir. Koning via de noodzender bij de firma W.J. Weltevreden het eerste bericht voor de Commissaris der Koningin doorgegeven. Dinsdagsmorgens om 10 uur kwam Ir. Ferguson per helicoptère en ook de heren Hageman (technisch ambtenaar en Wilderom (technisch op zichter) kwamen uit Vlissingen te Zierikzee aan. Deze heren hebben een onderhoud gehad met de heren Koning, Blok, Arg'elo, Overbeeke en van der Straaten(welke laatste die middag door T.K. de Jonge uit de Weststraat per bootje uit zijn woning aan de Blokweg was gehaald, (zie blz, 36). Ir. Ferguson verklaarde, dat alle schade aan de dijken voor rekening van de Rijkswaterstaat kwam. Per helicoptère keerde hij weer naar Middelburg terug. Intussen was het gebouw van het Waterschap "Schouwen" in beslag ge nomen door Rijkswaterstaat voor de dienst Dijkherstel. Van Dinsdag af nam de ho^r v„d, Straaten geregeld deel aan de bespre kingen in het gebouw van het Waterschap, waar ook vaak eilandelijke aannemers als L.v.d. Heuvel, de Oude en de Jonge en vertegenwoordigers van. de Ned. Heidemaatschappij uitgenodigd werden, die verschillende opdracht-en ontvingen. Tijdens de bespreking van Dinsdagavond werd een werkverdeling ge maakt. De heer Blok kreeg tot taaks coördineren en contact met de gemeentebesturen onderhouden^ de heer Overbeeke kreeg de leiding over het herstel van de binnendijken in de "corridor" Brouwershaven- Zierikzee, terwijl de heren Koning, Hageman en v.d. Straaten ontwerp- werkzaamheden zouden verrichten. De heer Argelo kreeg als hoofd van de Centrale Dienst de waterkeringen in de gemeenten zelf te verzorgen, doch in het begin kon hier niet veel gebeuren. De heer Overbeeke moest trachten de corridor droog te krijgen en te houden. Hij kon, voor zover dit aanwezig was, over materiaal beschik ken en zocht uit, in zijn werkgebied, wat het ergst getroffen was, hetgeen hij het eerste liet herstellen. Een moeilijkheid in het algemeen was, dat in de eerste week al veel mensen evacueerden.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 115