108 Waarschijnlijk heeft van Dijk zich deze goederen willen toeëigenen. Tenslotte volgt nog een en ander over de te Zierikzee werkzaam zijn de zusters, hl, Zr. C. Veling (wijkverpleegster'Groene' Kruis)Zr, E, Goudswaard (Hoofd-Kraamverpleegster) Zuster Veling, 'die op de bovenverdieping Van het wijkgebouw in het Jannewekken woonde, heeft wél de sirene'gehoord, maar dacht daarbij aan een grote brand. Zij bleef eerst op- bed liggen, maar toen de sirene aanhield, heeft zij zich aangekleed eh is zij naar beneden gegaan, waar zij buiten de heer Spaans (Hoofd Chr. U.L.O. school) aantrof. Deze vertelde, dat de vloedplanken waren doorgebroken, maar dat het hij hen in de buurt wel niet zo'n vaart zou-lopen. Juist toen hij 'dit gezegd had, stroomde het water van de achterzijde (uit het Vrije) zijn huis binnen. Zr. Veling kon samen met de concierge en zijn vrouw (Lindhout)nog vele dingen boven brengen, o.a. het archief van de plaatselijke T.B. C. vereniging, de hoogtezön en allerlei instrumenten van de oog- arts. Kleine dingen bleven echter liggen. Voor het wijkgebouw kwam het water 'tot aan het kozijn'te staan en er kwam ook heel wat binnen, 's middags meer dan 's morgens. De zuster kon'er 's avonds niet meer komen. De kelder liep vol en het electrisch licht viel ook al gauw uit. Om 5 uur belde de zuster dokter Schilstra op, om te vragen, of haar hulp al nodig was, doch deze antwoorddes"nog niet". Om. ca, 7 uur heeft hoofdagent A. Pipping met lieslaarzen aan, haar. gehaald. Het water was toen nog niet veel gezakt. Zo belandde zuster Veling op' het politiebureau, waar zuster Gouds waard al in volle actie was. Zr. Veling is van daaruit tweemaal in de Hoofdpocrrtstraatde Bree- straat en de Ravenstraat geweest, om'mensen te halen, o.a. in samen werking, met de Rode Kruiscolonnisten L.A» Schouls, Th. Sies en A, v,d. Houten. In de Ravenstraat werd o.a. een groot gezdn gered, met een baby erbij van slechts drie dagen. Ook heeft Zr. V. de lijken van het echtpaar C. van Beveron-var. jS.trien uit het Gat van Westen per brancard laten afhalen.' Mevrouw Beekenkamp-Boender, de verloskundige, heeft daarbij ook as sistentie verleend. Zuster Veling heeft samen met Luitenant G. Wiegers van het Leger des Heils enige lijken afgelegd. 's Zondagsmiddags is zuster Veling bij laag water weer in het Groe- nekruisgebouw, per'auto, die bestuuidwerd door A. v.d. Houten geweest. Zij heeft daar droge kleren aangetrokken en daarna koffie, soep en brood gebruikt, 's Zondagsnachts is zij ten huize van de heer H. Uijl' (Lange Nobel- straat) gebleven. 's Maandags is Zr. V. in het Rampéndepot werkzaam geweest- en samen met Zr. Goudswaard heeft zij die dag in de Chr. Uloschool bedden, op gemaakt, die Rode Kruismannen daar hadden opgesteld. Men kon zuster Veling ook vaak vinden in dé Rode vruispost op het politiebureau, 's Maandags was haar hulp ook'nodig, in het noodzieken huis (Chr. Uloschool), waar verschillende zieken en kleumgevallen behandeld moesten worden. Voorts heeft de zuster haar eigen wijkpatienten geholpen en.zij ging mee met de auto van de heer A.H. Hage (Appelmarkt), om mensen van de Stenen Dijk te halen, terwijl voor de redders koffie, soep en cognac werd meegenomen. Eens heeft zij de redder L. Schot op een middag om 1 uur naar huis ge stuurd en naar bed gestuurd om weer wat op verhaal te komen, maar om 4 uur was hij al weer present. 'Toen de evacuatie een 'aanvang nam, is de zuster met het vervoer van haar eigen patiënten begonnen, vaak in samenwerking met de Rode Kruiscolonne Zierikzee en waarbij ook D. bij de Vaate met zijn be stelwagen goede diensten bewees. Zij heeft mensen naar de evacuatieboten geleid' en daar voor hen een 'goed plaatsje gezocht. Zelf mocht zij echter niet met de boten mee. Zij heeft ook veel kleren, sokken en dekens gehaald voor Rode Kruis- helpers.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 109