voor 10 cm water bang zijn, moeten komen om Nederland te „redden". Allerwegen is de vraag gerezen waarom men de vijand van ons volk zo mateloos moest populariseren, als de regeringskranten en -radio hebben gedaan en nóg doen. Met het heilige kruis na zijn de „helden van de watersnood" weer naar hun Heimat getogen. Dat is het resultaat van de strijd van het volk. Het schandaal met de kleren. {JNMIDDELLIJK na de ramp zijn er in heel Nederland kleren ingezameld voor de slachtoffers van de overstromingen. En voor niets anders! Er zijn geen luidsprekersauto's door onze straat gekomen, die luidkeels verkondigden, dat kleren ingezameld werden voor gevluchte nazi's en andere oorlogsmisdadigers. Voor „verplaat ste personen" zoal- dat tegenwoordig heet. Zulke types dus als onze „zeven" uit Breda, die naar West-Duitsland zijn ver trokken. Indien daarvoor kleren waren ingezameld, dan was er ten hoogste kans geweest, dat iemand op het idee was gekomen de inzamelaars naar een adres voor gevangeniskleding te ver wijzen Nu heeft men kleding ingezameld voor de rampslachtoffers. Die hebben in vele gevallen maar mondjesmaat ontvangen. Nog in Februari verscheen in een Amerikaanse krant het bericht, dat de grootscheepse hulpverleningscampagne in Neder land omgezet zou worden in een „internationale" actie. Terzelfdertijd begonnen Nederlandse officiële instanties de ingezamelde kleding te verschepen naar... West-Duitsland. Het Rode Kruis, dat in de Tweede Wereldoorlog niets voor de anti-fascistische gevangenen deed, deelde zulks officieel mede. Als de schenkers van de kleding dat hadden vermoed, toen ze van hun armoedje nog wat afnamen om het de rampslachtof fers toe te delen? Want wie zijn deze „vluchtelingen", aan wie de Nederlandse kleding wordt gezonden? Voor het merendeel fascisten, landjonkers, oorlogsmisdadigers en profiteurs, verraders van hun volk en ordinaire bandieten. Uit hen worden de troepen voor Eisenhowers voorgenomen derde wereldoorlog gerequireerd. En zij zullen straks de kleren 26

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 26