DIJKEN DICHT.... EN VERDER? Maatschappelijk en cultureel opbouw/werk in de noodgebieden Inhoud: Inleiding 2 Terug naar een normale samenleving 3 Wat dit geschrift niet is 8 Wat de na-oorlogse wederopbouw ons leerde 9 De ontbinding van de dorpsgemeenschap 12 Te grote eenzijdigheid? 19 Het sexuele gedrag 20 Het gezin 24 De kerk 27 Maatschappelijke en culturele opbouw van de getroffen gebieden 30 De dorpscommissie voor maatschappelijk en cultureel (opbouw-) - werk 36 De leiding 40 Het dorpshuis 42 Werken in teamverband 45 De financiering 46 Inleiding Het volgend geschrift beoogt een bijdrage te leveren tot de oplossing van de problematiek in de maatschappelijke en culturele sectoren van de door de watersnood getroffen gebieden. Wij zijn er ons van bewust dat men in het leven ook in dat van een volk of volksdeel niet alle heil verwachten kan van een maatschappelijke en culturele opbouw, ook al wordt deze nog zo voortreffelijk uitgevoerd. Wij weten dat organisatie en planning nimmer het laatste woord kunnen hebben. Maar ook al gaan wij ervan uit dat alle menselijk streven beperkt is, zo zijn wij er niettemin van overtuigd dat een intensieve poging om in de getroffen gebieden de maatschap pelijke en culturele sector op te bouwen, voorwaarde is voor een nieuwe opbloei. Het gehele terrein werd niet uitputtend behandeld. Ware het mogelijk geweest over meer ruimte te beschikken dan zou een paragraaf over het onderwijs, de vrije tijdsbesteding en het verenigings- en organisatieleven zijn toegevoegd. Nu is 2

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 4