In Stavenisse, Nieuw Vossemeer en Goudswaard is het percentage zelfs hoger dan 50! In vele andere gemeenten hoger dan 40, en alleen in de grotere plaatsen, zoals Dord recht, Middelburg, Vlissingen en Goes bedraagt het minder dan 10 Daarbij komt bovendien dat de kwaliteit van de woningen in het gehele getroffen gebied in doorsnee genomen slecht is. In een dergelijke si tuatie men denke het zich in: het ge zin beschikt over één kamer die zowel woon-, kook- en eetgelegen heid is, en over een zolder daarboven, waar allen slapen in een dergelijke situatie is het begrijpelijk dat moeder de kinderen op straat stuurt. Ze kan ze thuis bergen noch bezig houden. Ten aanzien van de houding der ouders geldt ook hier w'eer hetzelfde als bij het probleem van de sexuele vrijheid. Zij vermogen niet in te zien dat wat altijd normaal is ge weest, niet langer geschieden kan. Wanneer zij hun vorming op straat kregen, waarom dan ook hun kinderen niet? Zij zien niet dat de organische gemeenschap in verval is geraakt, waardoor er geen leiding meer vanuit gaat, zodat zij zelf, bewust kiezend, hun weg moeten gaan. De organische vorm van samenleven ging teniet, de organisatorische kwam er voor in de plaats, echter nog lang niet op alle levensterreinen. Er is nog veel niemandsland. Zolang dit niet op de juiste wijze bew'erkt, georganiseerd wordt niet op zichzelf, maar in het kader van het terri toriaal geheel kan er geen oplossing van de problemen verwacht worden. 26

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 28