6 DE EVACUATIE-POST herstel ten spoedigste ter hand te nemen. Het is dan evenwel van het grootste belang, dat zij alle reke ningen, voorzien van een zo nauwkeurig mogelijke omschrijving van de werkzaamheden of eventueel van leveranties, zorgvuldig bewaren om t.z.t. te kun nen bewijzen wat hersteld is. De schade zal worden vergoed aan de hand van een taxatie van de herstelkosten van overheidswege. Het ligt in de bedoeling de geschatte schade tot 1.000, geheel te vergoeden onder aftrek van een bedrag van 50,schade tot 50,- wordt niet vergoed. Even tuele uitkeringen wegens verzekeringen zullen in mindering van de schadevergoeding worden gebracht. Herstelbare schade boven 1.000,zal tot een nader te bepalen percentage worden vergoed. De wettelijke maatregelen voor de schadevergoedingsregeling zijn in voorbereiding. De kosten van noodherstel, noodvoorzieningen en- schadebeperkende maatregelen kunnen onder zekere voorwaarden ook worden vergoed. Deze maatregelen dienen evenwel tot het uiterste te worden beperkt; alle krachten moeten zoveel mogelijk direct op het definitief herstel worden gericht. Met nadruk wordt onder de aandacht gebracht, dat afbraak van beschadigde panden zonder overleg met de Hoofdingenieur-Directeur van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provincie, de financiering van het herstel in gevaar kan brengen. Men ga dus niet over tot afbraak alvorens hierover het advies in te winnen van genoemde functionaris. Herstelbare schade aan boerderijen zal in het alge meen op dezelfde wijze worden behandeld als schade aan woningen; voor geheel verwoeste en zeer zwaar beschadigde boerderijen zal een schadevergoedings regeling worden ontworpen, analoog aan de „Finan- cierings- en Premieregeling Oorlogsschade boerde rijen". VOORLOPIG GEEN AANVRAGEN VOOR WONING VERBETERING EN WONINGSPLITSING. Met ingang van heden zullen voorlopig geen aan vragen om premie voor woningverbetering en woning splitsing meer kunnen worden ingediend. Tengevolge van het feit, dat gedurende de wintermaanden boven de premie nog een subsidie van de D.U.W. werd ver strekt, is de toevloed van aanvragen in deze periode zo groot geweest, dat de beschikbare middelen voor het verlenen van de premie en van het subsidie niet toereikend blijken. In de tegenwoordige omstandig heden, nu dringender zaken zullen moeten voorgaan, kan op aanvulling van deze middelen op korte termijn niet worden gerekend. Naar thans te verwachten is, zal een aantal aan vragen, dat gedurende de laatste tijd werd ingediend en waaromtrent van de zijde der Directies van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provincies geen toezeggingen zijn gedaan, voorlopig afgewezen moeten worden. Aan de afgewezen aanvragen zal, bij een eventuele hervatting van het verlenen van premies, al of niet gepaard aan verlening van een D.U.W.-subsidie, in het algemeen voorrang worden verleend. Het bovenstaande is ook van toepassing op de z.g. tonnenregeling. BEKENDMAKING. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt be kend, dat met ingang van Dinsdag 24 Februari a.s. de belemmeringen voor de betreding van de eilanden Zuid-Beveland, Walcheren, Noord-Beveland, Tholen en Sint-Philipsland zijn opgeheven in die zin, dat voor deze gebieden geen vergunning van hem meer ver eist is. Nadrukkelijk wordt er hierbij op gewezen, dat voor het zich begeven in de geïnundeerde gebieden van bovengenoemde eilanden een vergunning vereist is van de burgemeester der betreffende gemeente, ter wijl er in het bijzonder voor Oostelijk Zuid-Beveland rekening mede moet worden gehouden, dat de ver bindingsweg tussen Yerseke en Woensdrecht verbo den is voor alle motorrijtuigen en voertuigen alsmede voor voetgangers. Op dit verbod worden alleen uit zonderingen toegestaan ten behoeve van waterstaats werken of dijkherstel. Ten aanzien van Schouwen- en Duiveland is voor het bezoeken van iedere gemeente een tevoren schrif telijk aan te vragen vergunning vereist van de be trokken burgemeester. Ook hiervoor is geen vergun ning van de Commissaris meer vereist. Functionarissen van Ministeries, andere overheids diensten, openbare nutsbedrijven, zoals de P.T.T., de P.Z.E.M. enz. alsmede van het Rode Kruis kunnen volstaan met een legitimatie van het betrokken hoofd van dienst. Voor werknemers werkzaam bij aannemersmaat schappijen geldt een bijzondere regeling. Het vorenstaande geldt slechts voor tijdelijk ver blijf. De noodsecretarieën zijn gevestigd als volgt: Stavenisse: gemeentehuis Tholen. Kruiningcn: Hansweert, Hoofdstraat 4. Waarde: gemeentehuis Krabbendijke. Kortgene: Gymnastieklokaal O. L. School te Colijnsplaat. Dreischor: Utrecht-, Oudenoord 63bis a. Duivendijke: gemeentehuis Renesse. Eikerzee: gemeentehuis Renesse. Ellemeet: gemeentehuis Renesse. Nieuwerkerk: Appelmarkt 9/10, Zierikzee. Noordwelle: gemeentehuis Renesse. Oosterland: Bruinisse, Boomdijk 13. Ouwerkerk: Gemeentehuis Bergen op Zoom. Serooskerke (S.): gemeentehuis Renesse. Middelburg, 23 Februari 1953. De Commissaris der Koningin voornoemd, A. F. C. DE CASEMBROOT. CORRESPONDENTIE. Van verschillende goede vrienden en kennissen uit het rampgebied heb ik persoonlijke brieven ont vangen. Jammer genoeg kan ik in deze uiterst druk bezette dagen onmogelijk nog tijd vrijmaken ze alle te be antwoorden en verzoek de afzenders vriendelijk nog enig geduld te willen oefenen. A. S. DE JONGE Secretaris Kamer van Koophandel.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 6