DE EVACUATIE-POST 3 beweging hun woning hebben verlaten, zolang zij daarheen niet kunnen terugkeren en dientenge volge geheel of ten dele buiten staat zijn in hun levensonderhoud te voorzien. Hulpverlening. Voor de hulpverlening moet worden onderscheiden: A. Eigen huisvesting. B. Inkwartiering. A. Eigen huisvesting. Indien het rampslachtoffer en/of zijn gezin (geheel of gedeeltelijk) in de rampgemeente dan wel in een andere gemeente zelfstandig is gehuisvest in een, al dan niet hem toegewezen afzonderlijke woning of afzonderlijk woongedeelte, en een eigen huishouding voert, is de „Regeling" onverkort van toepassing, met dien verstande, dat enige kleine wijzigingen zijn aan gebracht om een en ander aan te passen bij de be staande toestand. Deze uitkering varieert van 75 tot 90 van het normaal werkinkomen voor alleenstaanden 65 tot 60 Een en ander verhoogd met het bedrag der kinderbijslag. Bij het berekenen van de uitkering wordt rekening gehouden met de abnormale omstandigheden, zodat deze regeling zeer soepel kan worden toegepast, waarbij echter met het bestaande gezinsinkomen ver rekening zal plaats vinden. Inkomsten, die niet uit ar beid verkregen zijn, worden vol gekort en inkomsten uit arbeid of bedrijf worden voor de helft (50 op de uitkering in mindering gebracht. Uitkering verdiensten uit arbeid mogen niet meer bedragen dan het normaal werkinkomen verhoogd met even tuele kinderbijslag. Een en ander soepel toegepast. B. Inkwartiering. Indien het rampslachtoffer en/of zijn gezin (geheel of gedeeltelijk) in de rampgemeente dan wel in een andere gemeente is ondergebracht bij derden en niet de beschikking heeft over een afzonderlijke woning of woongedeelte en ook niet een eigen huishouding voert, alsmede van zijn kwartiergever huisvesting met voeding, huisvesting zonder voeding, dan wel voe ding zonder huisvesting ontvangt, is van toepassing het bepaalde in de Regeling, zoals hierboven gewij zigd onder A. van dit rondschrijven. Aangezien in vele gevallen bij inkwartiering een suppletie op de uitkering ingevolge de Regeling zou moeten .worden toegekend, kan in zodanige gevallen in plaats van een uitkering levensonderhoud een kwartiergeld en zakgeld worden verstrekt met in achtneming van de volgende bepalingen. 1. Aan degene, die aan rampslachtoffers kwartier verleent, kan desgewenst een kwartiergeld worden verstrekt tot een maximum van: a. voor huisvesting met voeding: 1 persoon 2,50 per dag 2 personen 4,50 per dag 3 personen 6,25 per dag 4 personen 7,75 per dag 5 personen 9,per dag voor iedere volgende persoon 1,25 per dag meer. b. voor huisvesting zonder voeding: 1 persoon f 0,50 per dag 2 personen 0,90 per dag 3 personen 1,25 per dag 4 personen 1,55 per dag 5 personen 1,80 per dag voor iedere volgende persoon 0,25 per dag meer. c. voor voeding zonder huisvesting: 1 persoon 2,per dag 2 personen 3,60 per dag 3 personen 5,per dag 4 personen 6,20 per dag 5 personen 7,20 per dag voor iedere volgende persoon 0,25 per dag meer. 2. De onder 1 bedoelde kwartiergelden worden aan de kwartiergevers betaald, hetzij door gemeente van hulpverlening, hetzij door het rampslachtoffer, hetzij door die gemeente en het rampslachtoffer ieder voor een gedeelte. 3. Aan het rampslachtoffer kan bij gebleken behoefte een zakgeld worden toegekend ten bedrage van 3,- per persoon en per week voor personen van 18 jaar en ouder en 2,per persoon en per week voor personen beneden 18 jaar, met dien ver stande, dat met het eigen- en gezinsinkomen vol ledig rekening wordt gehouden. 4. Bij de berekening van de kwartiervergoeding als bedoeld onder 1, wordt volledig rekening gehou den met het eigen en gezinsinkomen van het rampslachtoffer, met dien verstande, dat het zak geld als bedoeld onder 3, alsmede eventuele premiën als bedoeld onder Hoofdstuk VI van de Regeling ter beschikking blijven van het ramp slachtoffer. SCHADE-ENQUÊTE-COMMISSIE VOOR DE PROVINCIE ZEELAND. Wij hebben de heer J. A. Pieterse, Secretaris-Pen ningmeester van de Schade-Enquêtecommissie voor de Provincie Zeeland, Koepoortstraat 6 te Middelburg, Tel. K 11802343, bereid gevonden een beknopte uit eenzetting te geven van de aan de Schade-Enquête commissie opgedragen taak: Een uiteenzetting geven van hetgeen thans bekend is van de maatregelen die genomen zijn om tegemoet te komen in de nog niet in cijfers uit te drukken schade, die geleden is tengevolge van de ramp, die Zuid-West Nederland en in het bijzonder Zeeland trof, bergt in zich het gevaar, dat de schade, waarvan vergoeding geheel of gedeeltelijk mogelijk is, meer aandacht gaat trekken dan de verliezen, die geleden zijn, waarvan geen vergoeding mogelijk is. Toch overtreffen het leed dat geleden is en de ver liezen die aan mensenlevens te betreuren zijn in ont stellende mate datgene wat op stoffelijk gebied te loor is gegaan. Hier schiet mensenhand tekort. Moge hulp en troost gezocht worden, daar waar dit alleen mogelijk is. De maatregelen, die genomen worden om zoveel mogelijk te voorzien in de verliezen op stoffelijk ge bied vragen allerwege aandacht en op voortvarende wijze licht de pers ons in. Een woord van lof mag

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 3