DE EVACUATIE-POST 19 Zeeuwse Landbouw Mij., Grote Markt 28, Goes. K 1100-2345. Stichting v.d. Landbouw in Zeeeland, Grote Markt 28a, Goes, Tel. K 1100-2446. Herstelbank, Postbus 18, Middelburg, Tel. K 1180- 2463, na 17.30 uur: 2153. Bakkerij Commissie Zeeland, Walgang 7, Middelburg, Tel. K 1180-2253. Inlichtingenbureau der Ned. Spoorwegen, Kanaalweg te Middelburg, Tel. K 1180-3396. Eigen Vervoerders Organisatie, Lange Delft 13, Mid delburg, Tel. K 1180-2116. Nat. Organisatie van het Beroepsgoederenvervoer Wegtransport, Dam 14, Middelburg, Tel. K 1180-3531. Provinciaal Bureau Vreemdelingen Verkeer, Kade A 65, Veere, Tel. K 1181-207. Keuringsdienst van Waren, v.d. Spieghelstraat 4, Goes, Tel. K 1100-2387. Fed. van Ned. Org. van het Personenvervoer, Vugh- terstraat 20, 's-Hertogenbosch, Tel. K 4100-6689. Stichting Visserij Belangen, Vierstraat 26 te Yerseke, Tel. 112. Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen, Hof plein 7, Middelburg, Tel. K 1180-2647. Stichting Pharmaceutische Kleinhandelsconventie, Sarphatistraat 77, Amsterdam, Tel. K 20-54041. Bureau Stichting Hulpfonds Handel in Kruideniers waren; p.a. N.V. „De Faam", Liniestraat 1, Breda, Tel. K 1600-7547. Smecoma, Baanstraat 16, Utrecht, Tel. K 3400-19197. Rijksdienst voor Landbouwherstel Cultuur Technische Dienst, Grote Markt 1, Goes, Tel. K 1100-2543. Het Nederlandse Roode Kruis, Kring Bur. Zeeland, Lange Giststraat 23, Middelburg, Tel. K 1180-3608. Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, Nieuwstraat 27, Middelburg, Tel. K 1180-2610. Provinciale Planologische Dienst, Nieuwstraat 27, Middelburg, Tel. K 1180-2031. Rijksnijverheidsdienst, Molstraat 13, Middelburg, Tel. K 1180-3398. STAATSBEDRIJF DER POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE, INSPECTIE MIDDELBURG. De Inspecteur der P.T.T. te Middelburg bericht ons: P.T.T. heeft sinds de verschijning van de vorige Evacuatiepost de rechtstreekse postverbindingen tus sen Bergen op Zoom en Goes kunnen hervatten, hoe wel door de omstandigheden nog niet in volle omvang. Voor de pakketpost moet n.l. nog gebruik worden gemaakt van de route over Antwerpen. De overkomstduur van de correspondentie voor- Middelburg, Vlissingen, Goes en Yerseke werd daar door aanmerkelijk bekort. Thans worden in deze plaatsen de met de nachtposttreinen vervoerde stuk ken weder in de ochtendbestellingen uitgereikt, ter wijl de post welke met de dagnettreinen wordt ver zonden, in de namiddagbestellingen de geadresseer den bereikten, zij het dan dat te dien einde de tijd stippen van bestelling later moesten worden gesteld. Ook de buslichting aansluiting gevende op de nacht postverzending kon later worden gesteld. De tijd stippen van deze laatste buslichtingen vallen o.a. ten postkantore Vlissingen thans te 17.15 u, Middelburg 17.30 u, Goes 18.00 u en Yerseke 16.30 u. Gezegd kan worden, dat het herstel van de Post dienst in de getroffen gebieden vrijwel gelijke tred houdt met de ontwikkeling van de verkeersmogelijk- heden en de reëvacuatie van de bevolking. Gebleken is, dat ondanks herhaalde verzoeken, nog steeds niet alle geëvacueerden aan de postinrichting van hun oorspronkelijke woonplaats hun huidig adres hebben bekend gemaakt. Zowel met het oog op een vlotte dienstuitvoering bij P.T.T. als in het belang van de afzenders en ge adresseerden van brieven is deze opgave dringend ge wenst. TELEFOONDIENST. De Directeur van het telefoondistrict Breda, deelt het volgende mede: Het herstel van locale aansluitingen, evenals de uit breiding van interlocale verbindingen maakt geregeld voortgang. Op het eiland Walcheren kan de situatie voor de telefoongebruikers als vrijwel normaal worden ge kenschetst. Op de Bevelanden kan binnenkort het gereedkomen van handbediende noodcentrales ter vervanging van- de uitgevallen automatische telefooncentrales Kort- gene, Wolphaartsdijk en Ellewoutsdijk worden tege- moetgezien. Noodcentrales te Kruiningen en Rilland voorzien in de huidige behoefte; zodra Waarde droogvalt, j zullen ook daar noodvoorzieningen worden getroffen. Op het eiland Tholen, behalve Stavenisse, function- neert de telefoondienst weer vrijwel normaal, te Stavenisse is een noodcentrale ingericht, waarop reeds enkele tientallen aansluitingen zijn verbonden. Op Schouwen-Duiveland konden te Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Oosterland, Sir Jansland, Dreischor, Kerkwerve, Serooskerke, Ellemeet, Noordwelle en Duivendijke nog geen telefoonvoorzieningen worden getroffen. Met de overige netten is telefoonverkeer mogelijk dank zij provisorische verbindingen met veldkabel e.d. of wel door een radioverbinding (Zierikzee- Burgh Haamstede). In verschillende netten moesten de centrale inrich tingen vervangen worden o.a. te Brouwershaven, Bruinisse; ditzelfde geschiedde te Anna Jacobapolder en St. Philipsland, waar tevens een aantal voorlopige aansluitingen werd gemaakt. Van de kantoren, die in verband met de ramp doorlopend opengesteld werden, blijven Yerseke, Krabbendijke, Kruiningen, Tholen, Oud Vossemeer, St. Annaland, Bruinisse en Burgh Haamstede ook in de toekomst doorlopend bereikbaar, terwijl dit voor nog enkele kantoren in voorbereiding is. De noodkantoren met handbeweging te Kortgene, Wolphaartsdijk en Ellewoutsdijk zullen in afwachting van de installatie van nieuwe automatische centrales (waarmede vermoedelijk een klein jaar zal zijn ge moeid) eveneens doorlopend worden opengesteld. Teneinde een algehele storing van het telefoonver keer door het uitvallen van 1 of meer hoofdkabel- routes te voorkomen, zijn in samenwerking met mili taire instanties radiostraalzenders in reserve opge steld, teneinde de verbindingen GoesBreda, Goes Terneuzen en GoesZierikzee te kunnen overnemen,

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 19