16 DE EVACUATIE-POST een en ander veel vlotter. Als U al aangifte gedaan hebt en een nurnmerkaart ontvangen, breng dan die kaart mede. Binnen zeer korte tijd ontvangt U van het Centraal Verrekenkantoor uit Den Haag een chèque, die U ter verzilvering kunt aanbieden bij een bank of postkan toor ter Uwer keuze. Bewaar de chèque goed! Het is een waardepapier! In de besteding bent U geheel vrij. Naar mijn be scheiden mening is het gewenst zichzelf in die vrij heid enige gebondenheid op te leggen en moet men niet doen als een getroffene, die, ofschoon niet met vele aardse goederen gezegend, onmiddellijk een ka chel van 280,ging aanschaffen, terwijl hij met een veel eenvoudiger had kunnen volstaan. In de voorschotregeling met betrekking tot Bedrijfs- en Beroepsuitrusting en -voorraden is een wijziging gekomen, waardoor het nu ook mogelijk is het ont vangen mandaat bij andere bankinstellingen dan de Rotterdamsche Bankvereeniging ter uitbetaling aan te bieden, echter niet bij spaarbanken. Teneinde hiertoe te geraken zendt het R.S.B. aan*jttj£ een eventueel volgend nummer van „De Eva hen die huisraadschade hebben geleden, een zgn. Aan- c^Re-Post" is er wellicht weer iets naders mede te Iets wat weer van veel belang is voor de getroffe nen, is, dat door het Nederlandse Rode Kruis aan hen, die tengevolge van de watersnood schade aan tex- tielgoederen hebben geleden, een textielpakket zal worden verstrekt. Onder textielgoederen worden verstaan: lakens, slopen, dekens, theedoeken, handdoeken, dweilen, ta felzeil, washandjes. giftebiljet Textielgoederen onder bijvoeging van een delen enveloppe voor terugzending. Het is in het belang van de getroffenen dat zij dit biljet zo spoedig moge lijk invullen en terugzenden. De invulling van het biljet is eenvoudig. Als U een aangifte-biljet ont vangt, terwijl U geen schade aan textielgoederen hebt geleden en de desbetreffende vraag dus met „neen" beantwoordt, wil dan toch het biljet terugzenden, zo als ook op het biljet is verzocht. Na ontvangst van Uw aangifte zal zo spoedig mo gelijk aan U een Rode Kruispakket textielgoederen worden verstrekt. Dit geschiedt door de Keurings dienst Rijksinkoopbureau, Zuid-Binnensingel 5 te Den Haag. Met de uitreiking zelf heeft het R.S.B. geen bemoeienis. Waar dus de textielgoederen in natura worden ver goed, zal hiervoor geen geldelijke tegemoetkoming worden verstrekt. aangifte doen, worden ze uitgereikt bij" het doen van aangifte. Zoals ik reeds hierboven schreef kunnen enkel aan gifte doen, zij die in stoffeüjke zin getroffen zijn. Aan hen wordt dus een boekje uitgereikt. Maar ook wor den de boekjes uitgereikt aan hen die niet stoffelijk getroffen zijn maar wel geëvacueerd of geëvacueerd geweest zijn of die ter plaatsen tengevolge van de ramp moesten verhuizen. In het laatste geval kan alleen een boekje worden uitgereikt, wanneer door aanvrager wordt overgelegd een verklaring, afgegeven door de burgemeester van hetzij de rampgemeente, hetzij de woongemeente, waarin verklaard wordt, dat aanvrager geëvacueerd is, geëvacueerd geweest is of tengevolge van de ramp ter plaatse heeft moeten verhuizen. Deze verklaring is dus niet nodig voor de materieel of stoffelijk getrof fenen. Aan een geëvacueerde of aan hem, die reeds aan gifte deed, zal het boekje aangetekend verzonden worden, nadat betrokkene tevoren de ontvangstbeves tiging (een toe te zenden wit kaartje) ondertekend heeft teruggezonden. Alleen het hoofd van een huishouding (of alleen wonend persoon) krijgt een boekje. Voor ieder ge zinslid (dus ook voor het hoofd) wordt een inlegvel verstrekt. De boekjes kunnen alleen verkregen worden bij het Rampschadebureau waaronder de rampgemeente res sorteert. Goes, 18 Maart 1953. PIETERSE. Het volgende belangrijke nieuws is, dat aan getrof fenen zgn. Rampschadeboekjes worden verstrekt. Wat is het doel van deze boekjes? Men kan ze het best vergelijken met de uit de oorlog bekende distri butiebescheiden. Het boekje bevat een of meer inleg vellen met bonnen. Deze bonnen worden op een ge geven ogenblik aangewezen ter verkrijging van bijv. door het buitenland beschikbaar gestelde goederen, of van goederen tegen verminderde prijs. Deze boekjes worden uitgereikt aan getroffenen, die aangifte hebben gedaan of aan hen die nog aan gifte doen van geleden schade. Aan hen die aangifte deden, worden deze boekjes zo spoedig mogelijk toegezonden en aan hen die nog MEDEDELING VAN HET MINISTERIE VAN MAATSCHAPPELIJK WERK Afdeling Landelijk Contact Bureau Zeeland Gevestigd te Middelburg. Koepoortstraat 8 Telefoon K 11802015. Het bepaalde onder B, Inkwartiering sub. 3 (zie Evacuatie-post No. 1, blz. 3) komt te vervallen. In de plaats daarvan dient te worden gelezen: Aan het rampslachtoffer kan, met ingang van 22 Maart 1953, bij gebleken behoefte een zakgeld worden toegekend ten bedrage van: voor een echtpaar dat geen kinderen te zijnen laste heeft voor welke een zakgeld wordt toegekend voor een echtpaar, dat kinde ren te zijnen laste heeft, voor welke een zakgeld wordt toegekend voor kinderen ben. 10 jaar voor kinderen van 10 tot 18 jaar voor alleenstaanden, die ten tijde van de ramp geen in komsten uit arbeid of bedrijf genoten, en voor personen van 18 jaar en ouder 3,- 9,per week 2,— 2,50

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 16