35 Maar Oss was gekomen om te helpen en daarom werd vanuit Oosterhout contact opgenomen met de rijksvoorlichtingsdienst in Den Haag. Ze moes ten maar zien, wat ze bereiken konden, luidde het advies en commandant Nietsch dirigeerde daarom zijn helpers naar het aangewezen rampgebied: Zevenbergsche Hoek, Standaardbuiten, Klundert, Fijnaart en Zevenbergen. Langs een overbezette weg voerden de chauffeurs van Ewijk en Bach de Ossenaren naar het noodgebied, maar kort voor Wagenberg doemde het water weer op. De weg ging over in een watervlakte, waarboven militaire zoeklichten in de angstaanjagende duisternis tastten. Een ervan had een roeibootje in zijn stralenbundel gevangen, waarin drie militairen en een baby. Aan de kant een vertwijfelde moeder. wachtend op haar kind, dat zo dichtbij en tegelijk zo vérweg was. Trein vol ellende. Later kwamen de Eerste Helpers in Terheyden, waar de burgemeester in het met kaarsen verlichte stadhuis raad gaf. Verder ging het naar Breda, waar de order ontvangen werd om behulpzaam te zijn met de evacuatie van Zevenbergen. En Zevenbergen IS geëvacueerd! Alles bijeen was het een trein vol schrijnende ellende. Onder de zevenhonderd, die per diesel naar het veilige Tilburg werden vervoerd, was ook het zeventig jarige Stoffelientje van Turenhout. Zij is uit haar huiske aan de Molenbergstraat naar de trein gedragen. met twee gebroken benen. In Tilburg werden de Osse Eerste Helpers over zes ontvangcentra in de stad verspreid. Nadat zij hier de eerste hulp hadden verleend, maakten zij zich verder verdienstelijk met het registreren van de getroffenen en het uitdelen van voedsel en dekens. Na een telefoongesprek met de R.V.D. meldde de radio 's nachts tegen vier uur, dat de afdeling Oss van de Katho lieke Nationale Bond met ongeveer 50 leden in Tilburg gereed stond om bij de eerste oproep om hulp direct naar de aangegeven plaats te vertrek ken. Er is geen oproep meer gekomen en een mededeling van de R.V.D. tegen acht uur 's Maandags was aanleiding om weer naar Oss terug te keren. De rampnacht zat er op

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 37