Delen, terwijl tevens vertegenwoordigsters aanwezig waren van de Chris ten Vrouwenbond, de R.K. Boerinnenbond, de Katholieke Arbeidersvrou wen en het Vrouwengilde. Verder waren vertegenwoordigd de R.K. Mid denstandsbond, de Ned. Christelijke Boerenbond en de mannelijke en vrouwelijke Jeugdbeweging. Het onderwijs was aanwezig in de persoon van Pater Rector van het Lyceum. Tenslotte was aanwezig de Hoofd inspecteur van de Gemeentepolitie en de Directeur van de Dienst voor Sociale Zaken. Tijdens deze bijeenkomst werd de Loonofferactie van de K.A.B. ter sprake gebracht en stelde de H.E. Heer Deken het patronaat van de parochie M.O.O. aan de Koornstraat ter beschikking voor het opslaan, sorteren en uitgeven van de in te zamelen kleding. Besloten werd een werkcomité in te stellen, dat de verschillende acties zou leiden. De plaatselijke afdeling van het Nationaal Rampenfonds werd tenslotte als volgt geformeerd: Mr. A. C. A. Falke, voorzitter; J. P. den Boer, secretaris-penningmeester, Giro: 307771 t.n.v. Dienst voor Sociale Zaken; Mevr. Delen-Philippus, (Osse Vrouwenorganisaties); Mej. v. Erp, (R.K. Huisvestingscomité); Mej. Janssen, (vrouwelijke Jeugdverenigingen); P. L. Bannenberg (scho len); L. Ceelen (E.H.B.O.); Th. A. Deunk, (Osse Industriële Kring); N. v. d. Hurk (mannelijke Jeugdverenigingen); H. Maseland (standsorgani saties); H. Munsterman (Rode Kruis). Luchtfoto van onder water staande huizen, zoals zij op tientallen plaatsen in de overstroomde streken voorkwamen.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 21