ACTIES t-Liulp doening, die er schuilt in het simpele feit, dat men zijn dagelijkse grote, maar vaak ook schijnbaar kleine plichten met toewijding kan verrichten. De gratificatie werd via een vriendelijke helper of helpster in Zierikzee aan Vijverberg uitgereikt. De Hoofdingenieur, de heer Everwijn, dankte Vijverberg voor de prettige en accurate wijze, waarop deze in de voorbij gegane jaren zijn werk had verricht en sprak de wens uit, dat V. nog vele jaren in goede gezondheid op dezelfde rustige, be trouwbare wijze zijn plaats zou mogen blijven bezetten. Vervolgens sprak de personeelschef, de heer Van Beuzekom, die Vijverberg eveneens dankte voor de prettige medewerking, die hij altijd van hem had ondervonden en hem en zijn gezin een prettige avond toewenste temidden van de collega's, die voor zover de omstandigheden zulks toelieten bij de huldiging aanwezig waren. Namens Directie en personeel liet hij aan Vijverberg een grote soepkop met schotel overhandigen en aan mevrouw Vijver berg een plantje. Tot slot sprak de secretaris van O 6 O, die onder aan bieding van een felicitatie en rookmateriaal namens het gehele personeel, de familie Vijverberg ook nog kon verrassen wij hopen het tenminste, want te zien was het niet met een 6-persoons theeservies. O 6 O zal namelijk aan alle door de watersnood getroffen gehuwde personeelsleden een dergelijk blijk van medeleven doen toekomen en collega Vijverberg was de eerste aan wie dit servies kon worden overhandigd. Over." „Wij hebben U goed verstaan Middelburg, nu spreekt Ir. Beun". De heer Beun getuigde eveneens met veel waardering van de zeer goede samenwerking met de jubilaris en hoopte nog lange tijd met hem te mogen samenwerken. Het laatste woord in deze „lange-afstand-huldiging" was aan de heer Van Dixhoorn. die namens het personeel van Schouwen en Duiveland Vijverberg complimenteerde. Hij dankte hem voor de ondervonden vriendschap en collegialiteit en deelde mede, dat de jubilaris, zodra tijd en gelegenheid zich daarvoor lenen, van chefs en collega's een stoffelijk blijk van waardering zou ontvangen. Van 2 P.Z.E.M.-monteurs, die bij de hulpactie op Schouwen en Duiveland waren ingeschakeld, ontving de jubilaris bloemen, een sympathiek gebaar, dat hogelijk werd geapprecieerd. Collega Vijverberg dankte in welgekozen bewoordingen voor de goede woorden en de fraaie cadeaux en beloofde er naar te zullen streven ook in de toekomst een goed medewerker en collega te blijven. Het lukte maar niet om met Oud-Vossemeer contact te krijgen. We zouden tot half negen mobilofoontijd wachten en in die tussentijd liet men in Zierikzee de feestvreugde aan wakkeren. Op een gegeven ogenblik hoorden we de menigte in kantoor Zierikzee opgeruimd en blij het bekende lied: „Lang zal ie leven" etc. zingen. Het leek zo echt gemoedelijk en gezellig, dat in het kamertje te Middelburg de aanwezige „huldigers" als bij afspraak en tegelijkertijd, zij het in verschillende toonaarden, de conclusie voor zich uit bromden: „Die gaan nog niet naar huis". Mooi was het niet, maar Zierikzee „mork" op: „Wij hebben U heel goed verstaan. Over Oud-Vossemeer was en bleef weg, zoals later bleek ten gevolge van een kabelstoring. Toen klonk tot slot nogmaals „Over" en was dezerzijds de plechtigheid ook over. In Zierikzee bleef men naar later bleek nog lang gezellig bijeen. Vijverberg, met je gezin, nogmaals onze hartelijke geluk wensen. Je zult, gezien wat zich de laatste tijd in Zierikzee en omgeving heeft afgespeeld, met grote dankbaarheid Zaterdag 28 Februari je zilveren dienstjubileum hebben gevierd. Mogen er nog vele goede en gezonde jaren volgen, waarin je je krachten kunt schenken aan de herbouw en daarna hopen we aan de uitbouw van de electriciteitsvoorziening op Schouwen en Duiveland. H. Ongetwijfeld zullen de lezers van ons blad zich wel eens hebben afgevraagd: Wat doet onze perso neelsvereniging in verband met de ramp, die ons land heeft getroffen Draagt zij iets bij voor het Rampen fonds, schudt zij de kas leeg, houdt zij een inzame ling enz. Allemaal begrijpelijke vragen, die nog eens extra naar voren kwamen toen de bekende radio-actie „Beurzen open, Dijken dicht" startte en men des Zaterdags via de luidspreker prachtige staaltjes van offervaardigheid kon vernemen van personeel van fabrieken, van scholen, verenigingen etc. Laten wij li gerust stellen. Vóór de Beurzen- dijken-actie ging werken heeft het bestuur van O O zich reeds beraden over de vraag wat gedaan kon worden. 9W' De stoel van de Voorzitter kreeg een andere bestemming Het allereenvoudigste zou zijn: Schud de kas lr gm en bestem het bedrag, dat jaarlijks in November woix besteed voor de grote contactavond, voor het Ram penfonds of dergelijke. Dat lijkt eenvoudig, maar is het inderdaad niet, want indien bij gebrek aan financiën de personeelsvereniging dit jaar geen enkele activiteit zou kunnen ontplooien, zou onze vereniging daarmede tegelijkertijd haar doodvonnis tekenen. Integendeel, wij geloven dat het méér dan anders nodig zal zijn in November a.s. de personeelscontact- avond te houden. Door het bestuur van O O werd besloten om aan alle gehuwde collega's, die schade door de ramp hebben ondervonden het zijn er in totaal ruim dertig een 6-persoons theeservies aan te bieden. Het eerste servies kon worden uitgereikt op 28 Februari j.l. aan collega Vijverberg, ter gelegen heid van zijn jubileum en daarna volgde de aan bieding aan collega's op Walcheren, de Bevelanden en Schouwen en Duiveland. Wij hebben heel veel prettige reacties op deze „serviezenactie" van O O ontvangen en wij ver- De Brug

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 6