na voorgesteld te zijn aan alle aanwezigen, verzocht om verslag uit te brengen van onze ervaringen. Als wij verteld hebben wat de laat ste dagen gepasseerd is, willen de heren graag weten wat onze plan nen verder zijn. Deze komen in het kort hier op neer: wij zouden graag zien dat er in iedere gemeente enkele mannen aangewezen werden die de organisatie van het bergingswerk op zich namen, zodat wij niets anders te doen zouden hebben dan de mensen met een voorraad zakken op hun zolders af te zetten, en later als ze zelf alles ingepakt hadden, weer op te pikken met hun goederen. Ver der zouden wij graag volmacht hebben van de burgemeesters, om de huizen die op instorten staan, en waarvan de bewoners geëva cueerd zijn, zonder meer binnen te gaan, om het waardevolle mede te nemen, wat dan weer op het vaste land opgeslagen zou moeten worden. Liever nog hadden wij met iedere ploeg een politieagent mee, om alle mogelijke laster de kop in te drukken. Wij dringen er vooral op aan om zoveel mogelijk mensen die be kend zijn met de omstandigheden in te schakelen, daar we steeds in de war raken omdat vele mensen hier dezelfde namen dragen. In het algemeen vindt dit plan instemming, maar de mannen uit Haamstede zouden graag zien dat er ook enkele pramen in hun ge bied ingezet werden. Wij zeggen hen toe, dat er over enkele dagen twee ploegen naar hen toe zullen komen, als zij er voor kunnen zor gen dat het werk daar dan geregeld is. „Dat komt in orde" beloven zij. Nu het werk voor de komende dagen besproken is, komt het punt der financiën aan de orde. Wij zetten onze gedachten van deze mor gen uit een en wijzen op de noodzakelijkheid van de sociale zeker heid in geval er een ongeluk mocht gebeuren. Volgens onze gedach ten moeten wij een soort maatschappij vormen in wiens dienst wij staan. Hiervoor hebben we een administrateur nodig die deze zaak goed op zet, zodat wij volledig gedekt zijn. Als loonmaatstaf dient volgens ons te gelden het bedrag dat ieder normaal verdient. Hoewel deze gedachten nog lang niet volledig uitgewerkt zijn, worden ze toch geheel aanvaard door de vergadering, terwijl er direct reeds een administrateur aangewezen wordt met wien wij deze zaak ver der kunnen afhandelen. Alles verloopt vlot en soepel zonder dat er overbodige woorden aan verspild worden. Na afloop der vergadering neemt de veearts ons mee naar zijn tij delijke woning, die hij samendeelt met het gezin van de evacuatie commissaris. Hoewel ook hier duidelijk nog de sporen te vinden zijn van de overhaaste „verhuizing", doet de sfeer van weer eens 33

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 35