van het middelste dijkvak is een aanvang gemaakt. De sluiting van de gaten zal, wanneer alles volgens plan kan blijven verlopen, begin September tegemoet worden gezien. 14 Groenedijk (Gouweveerpolder) De gaten in deze dijk zijn gedicht, met het herstel van het profiel is een aanvang gemaakt. 15 Buitendijk Gouweveerpolder Het eerste gat is gesloten, het tweede is bezonken. 16 Zuidhoek (de Val) De stroomgaten werden afgesloten door binnendijks gemaakte afsluitdammen; de kleinere gaten werden opgevuld met klei. De polders zijn drooggemalen. Het definitief herstel van de buitendijken is begonnen. 17 Herstel havendammen Zierikzee Alle ondiepe gaten zijn opgevuld met klei; met de aanzet voor het achteruit te brengen deel van de nieuwe Westelijke havendam is een begin gemaakt. 18 „Levensstrijd" (Zierikzee) De afsluiting werd over 550 m lengte tot stand gebracht met caissons van het type 11 X 4.5 X 2.2 m op een bezinking van het maaiveld. Het werk is vrijwel geheel voltooid. 19 Polder Schouwen (Zuid. zeedijk) Met het herstel van de minder ernstig beschadigde plaatsen is een begin gemaakt door opvulling met klei. De klei wordt ontleend aan een, ten behoeve hiervan, drooggemaakt pol- dertje (de z.g. Cauwersinlaag). Twee zuigers zijn tewerkgesteld voor het persen van zand langs de binnenzijde van de dijk. 20 Flaauwers inlagen Een stroomgat in een dwarsdijk van de Flaauwers inlagen is gedicht; depots van zand worden aangebracht, van waaruit zand langs de binnenzijde van de dijken zal worden geperst. 21 Gat bij de Schelphoek De grondbezinking in het Westelijk sluitgat is voltooid, be halve de nog aan te brengen nabestorting. De gronddammen zijn op de drie daarvoor aangewezen plaatsen in een ver gevorderd stadium van uitvoering. De capaciteit van het zinkwerk bedraagt 15- a 20.000 m2 per week. In het tracé is bewesten Serooskerke een grote stroomgeul van 100 m breedte en ongeveer 17 m diepte ontstaan, welke met een grote caisson zal worden gesloten. De bodem van de geul is met zinkstukken vastgelegd. Daarnevens zijn enkele andere nog minder belangrijke geulen ontstaan. Verder zijn opslagterreinen gemaakt, havens ingericht en barakkenkampen gebouwd. Indien geen tegenvallers optreden zal in de loop van Augustus met het opbouwen van de caissondam worden begonnen. 22 Gat bij Burghsluis Het werk is nagenoeg gereed; na de dichting van het gat kon de polder Burgh en Westland worden leeggemalen. Verwerkte hoeveelheden tot 1 Juli jl. 195.000 m3 klei 1.600.000 bossen rijshout 2.900.000 m3 zand 1.700.000 zandzakken ca. 190.000 ton stortsteen 49 caissons

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 18