Stand der werkzaamheden op 1 Juli 1953 1 Vliegveld Haamstede Het grondwerk voor de startbaan is gereed. Alle sloten zijn gedicht. De zandaanvullingen zijn met trilapparaten verdicht. Het werk aan de verharding van de startbaan (te walsen hoogovenslakken) is in vergevorderd stadium. 2 Weg Renesse-Scharendijke De weg is gereed. 3 Weg Scharendijke-den Osse (Langendijk) De kade om Scharendijke is nagenoeg voltooid. De ophoging van de wegbaan is over ongeveer deel van de lengte tot even boven het peil van H.W. gebracht. 4 Schouwse Dijk Het laat zich aanzien, dat de eerste etappe van het werk in de loop van Juli gereed komt; de tweede etappe is aanbesteed. 5 en 6 St. Jacobi-, Boerenbrood- en Bommenedepolder De werkzaamheden zijn in uitvoering; terplaatse is een depót van zand gemaakt. 7 Zeewering Polder Dreischor De gaten zijn tot de hoogte van 3- tot 3.50 m N.A.P. op gehoogd. De polder is omstreeks 1 April weer drooggekomen. 8 Gat bij Stevensluis Een aanvang is gemaakt met de bezinking onder de voor de dichting te plaatsen caissons. De sluiting kan in de 2e helft van Juli tegemoet worden gezien. 9 Gat bij Sirjansland De dichting is gelukt met behulp van een sterke zandzuiger en zinkwerk. Het herstel van de definitieve dijk is in een vergevorderd stadium. 10 Oude Dijk De gaten zijn reeds enige tijd geleden alle gesloten en het leven in de polder Bruinisse herneemt zijn normale loop. 11 Rampaartse Dijk De gaten zijn op één na gedicht; de dichting van het 125 m brede laatste gat is moeilijk, vanwege de zeer ongunstige aanvoerlijnen. 12 Gat bezuiden Oosterland Het gat is gedicht door middel van een inlaagdam van stort- steen op een bezinking. Het definitieve herstel van de eigen lijke dijk maakt goede vorderingen. 13 Gaten bij Ouwerkerk Ter consolidering van de nog aanwezige dijkresten en van de dijkskoppen zijn zinkstukken aangebracht. Bij de Noordbout is een werkterrein gespoten, waarop de barakken zijn geplaatst en de zaten zijn ingericht. De bezinking van het Westelijke sluitgat is voltooid. De be zinking van het Oostelijke sluitgat is in uitvoering. De zink- capaciteit bedraagt ca. 15.000 m2 per week. Van het Westelijke en Oostelijke dijkvak is het zand tussen kleikaden geperst en is men bezig het zand onder profiel te brengen en de kleibekleding aan te brengen. Met de bouw

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 17