PERSONALIA Boekbespreking Vredesduif HAHGSHOR deze nu van het water in het Westen of van vijanden uit het Zuiden of Oosten komt. Op zo'n moment is ons Land sterk, zelfs tegen over weldigende machten. Het ziet dan zijn toekomst, in wederopbouw en wederopbloei scherp voor ogen. Het weet dan waar het voor staat. Veel rampspoed en leed hebben wij aan het water te danken. Wanneer wij het bedwongen, werd het ons tot zegen, maar dit riep steeds het gevaar op, dat wij als eilandbewoners insluimerden. De con stante dreiging werd dan vergeten. Wij voelden ons weer sterk. God, de heerser over storm en water, werd aan de rand van de sloot gezet. De mens werd vorst over eigen koninkrijk. Het geld werd onze broeder genoemd, meer waren wij echter zijn slaaf. Nieuwe en andere rampen, nieuwe strijd liggen ons ongetwijfeld in de schoot der historie voor ons verborgen. Het is 'n veilig gevoel te weten, dat onze volksaard deze zal weten te trotseren, te weerstaan en te boven te komen. Maar waak zaamheid, gezamenlijke waarzaamheid aan onze dijken, zal wellicht grote gevaarlijke situaties weten te voorkomen. Vooral onze geestelijke dijken, onze Christelijke waterstaat moet sterk zijn in deze tijden van wereldse stormen en totalitaire waterhozen. Dat de moed en vastberadenheid door burger en soldaat tijdens de watersnood aan de dag ge legd, ook door U, ploeg B.O.S.'ers zich ook moge richten op het helpen dichten van de geestelijke gaten en hiaten in onze westerse samenleving. Geboren Jaap Willem, zoon van D. J. van Doorn en A. H. N. van Doorn-van Voorden. Uden, Vlosstraat 10, 17 Februari 1953. Bij de Uitgever Kroonder te Bussum verscheen een Ne derlandse vertaling van Theodor Plievier's roman, Moskou. Deze auteur, die grote bekendheid verwierf door zijn roman „Stalin grad", geeft ons hiermee een boek, dat nauw aansluit bij de roman, die hier zijn naam bekend maakte. Deze romanschrijver was zelf ooggetuige van het on derwerp, dat hier door hem aan de orde wordt gesteld. Zijn boek is eerlijk en aan grijpend. Schrijvend over de oorlog in zijn felste vorm, de veldtocht der Duitsers in Rusland, propageert dit boek toch de vrede. De Stoters, die in de dreiging van deze tijd, nog een aansporing no dig hebben, om volledig weerbaar te zijn, moeten dit boek lezen. G. 12 Colonne As*-

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 12