waar zij vermoedelijk waren omgekomen. In een enkel geval bleek het zelfs onvermijdelijk aan de vader in Canada de naam en geboorte datum te vragen van zijn kindje van 10 maanden, dat met zijn vrouw in Nederland was omgekomen toen beiden hier logeerden. De betrouwbare gegevens kwamen slechts langzaam binnen, zoals uit onderstaande cijfers van het geregistreerde totaal aantal slacht offers blijkt: 20/2 totaal aantal bekende slachtoffers 1040 7/3 1341 15/3 1751 1/4 1783 1/5 1785 2/6 1796 Het werd 2 Juni voor het juiste eindcijfer van 1795 kon worden vastgesteld. Nadat de meeste overstroomde gebieden waren drooggevallen, werd met de berging der slachtoffers in de betrokken gebieden en hun identificatie door de Rijkspolitie goede vorderingen gemaakt. Tot 20 April kon door berging het overlijden van 1383 slachtoffers officieel worden vastgesteld en gepubliceerd welk cijfer eind Juni tot 1599 was gestegen. Bovendien waren eind Juni nog 32 stoffe lijke resten geborgen, welker identiteit nog niet kon worden vast gesteld. Aan te nemen is, dat deze allen afkomstig zijn van geregis treerde slachtoffers. Uit de bij het I.B. bekend geworden gegevens is verder gebleken, dat op de evacuatie-adressen tot eind April nog 194 personen, af komstig uit de rampgemeenten zijn gestorven, van wie een niet te bepalen aantal geacht kan worden als rechtstreeks gevolg van de ramp overleden te zijn. Deze overledenen zijn niet in de tellingen van de rampslachtoffers opgenomen. Er is een statistiek opgemaakt van de aantallen slachtoffers, gerang schikt naar de gemeente, waarin zij zijn overleden. (Bijlage XXXVI, pag. 158). Identificatie-werkzaamheden Registratie van slachtoffers behoorde tot de taak van het I.B. Zij omvatte alle nauwkeurige persoonsgegevens en de woonadressen der slachtoffers, zowel zij, welker overlijden vaststond omdat hun stoffelijk overschot was gevonden en geïdentificeerd als zij, die na de ramp in hun woonplaats of elders werden vermist. Hiermee hing nauw samen het verzamelen van de gegevens, die 148

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 159