HOOFDSTUK 9 Jeugd Rode Kruis Toen in het buitenland onder de leden van nationale Rode Kruis verenigingen zoveel belangstelling en hulpvaardigheid tot uiting kwam voor de slachtoffers van de watersnoodramp in Nederland, begonnen ook de buitenlandse Jeugd Rode Kruisverenigingen met deernis te denken aan de getroffen kinderen en het Nederlandse Jeugd Rode Kruis om bemiddeling te vragen bij pakketten-acties. Het waren in hoofdzaak 40.000 Amerikaanse gift-boxes, 14.000 Amerikaanse en Canadese tassen, buitenlands (en binnenlands) speel goed, versnaperingen maar ook kleren. Zij werden door de zorgen van de sectie Jeugd Rode Kruis van het Hoofdbestuur uitgereikt in Goes e.o., Middelburg, Vlissingen, Noord-Beveland, O. en W. Souburg, Oostburg, Willemstad, Den Haag, Zierikzee, Fijnaart, Brielle, Geervliet, St. Maartensdijk, St. Annaland, Hoge en Lage Zwaluwe, Moerdijk, Klundert, Sleeuwijk, Papendrecht, Numans- dorp, Strijen, Zevenbergen, Langeweg en Puttershoek. Bij de uitreiking in Zierikzee, welke viel op één der dagen van 9, 10 en 11 April, dat te Bentveld de jaarlijkse nationale bijeenkomst van Jeugd Rode Kruis-functionarissen bijeen was, waren ook de heren Ch. A. Schusselé, Directeur van de Afdeling Jeugd Rode Kruis van de Liga van Rode-Kruisverenigingen te Genève en de heer M. Lambin, adj. Directeur-Generaal van het Rode Kruis van België te Brussel, aanwezig. Zij hebben aan de uitreiking van de jeugdgeschenken in Zierikzee een werkzaam aandeel genomen. Tot eind Mei waren meer dan 12.000 kinderen in en uit de ge troffen gebieden met geschenkzendingen bedacht. De leiding van het Jeugd Rode Kruis deed te Bentveld ver heugende mededelingen over de inspanning van buitenlandse Rode Kruisverenigingen om het Nederlandse Jeugd Rode Kruis te helpen lichtstralen uit te zenden naar de jeugd in de getroffen gebieden. Zij gewaagde ook van enkele grotere giften, waaronder die van het Oostenrijkse Jeugd Rode Kruis van 200.000,Voor dit geld, aan gevuld met nog enkele bedragen uit Zwitserland en Denemarken heeft een Oostenrijkse werkgroep bestaande uit zes leerkrachten, twaalf jeugdige timmerlieden, 9 meubelmakers, 3 glazenmakers, zes schil ders, 4 waterleiding- en electrische installateurs onder leiding van een werkbaas der firma, die de houten delen van het huis gemaakt heeft, een Jeugd Rode Kruis-huis op bakstenen fundering, opgericht op Woudschoten. Misschien zouden ook nog jeugdige leerlingen handwerkslieden en M.T.S.-studenten uit ons land aan die bouw medewerken. Met de bouw is in de eerste helft van Augustus be gonnen. 132

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 143