Op 2 Februari stonden 's nachts enkele Amerikaanse toestellen, die „droppings" hadden uitgevoerd o.m. boven Moerdijk, Stave- nisse en Stellendam, op het vliegveld Valkenburg. Op 5 Februari bood het Ministerie van Buitenlandse Zaken namens de Oostenrijkse regering een trein van 15 ambulance auto's en 10 katastrofe-wagens aan het Nederlandsche Roode Kruis aan, welk treinaanbod door de Nederlandse regering was aanvaard. Gedeelten van deze trein zijn ingezet te 's Gravendeel, Numansdorp en Zie- rikzee. Op 6 Februari bood de Zwitserse regering één of twee hospitaal- treinen met personeel aan bestemd voor 400 patiënten. Via Mr Winsall, is, hoewel dankbaar voor het aanbod, bedankt, omdat inzet van deze treinen gelukkig niet nodig was. Op 6 Februari meldde de Kringcommissaris van Noord-Brabant, dat een colonne van zeven wagens met levensmiddelen, twee vracht wagens met keukeninrichting, een ambulancewagen en 40 man per- personeel en tolken in Breda was aangekomen. De colonne werd in gezet in Dussen en Hank in het Land van Altena en op Voorne en Putten. Deze colonne was uit Saarland afkomstig. Op 9 Februari kwam op Schiphol een vliegtuig der Griekse rege ring aan voor „droppings", met een bemanning van acht man. Op 14 Februari en 17 Februari kwamen drie helicoptères van de „direction de l'aviation civile" te Parijs, bemand door drie jeugdige vrijwilligers op het vliegveld Woensdrecht aan, op verzoek van het Nederlandsche Roode Kruis telegraphisch aan het Franse Rode Kruis aangevraagd, om de verbinding te onderhouden tussen de overstroomde gebieden. Zij mochten hier resp. een maand, zes dagen en achttien dagen blijven. Op 15 Februari arriveerde te Rotterdam het Portugese s.s. „India" uit Portugal met diverse goederen (zie onder Portugal in de lijst). Twaalf Engelse medische studenten en verpleegsters uit het St. Thomas Hospital te Londen hebben enige tijd in Zierikzee gewerkt. 131

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 142