De heren Dr Wiebel, Oberbürgermeister van Kaufbeuren en Oswald Wondratz, Bürgermeister van Kaufbeuren-Neugablonz (Oberbayern) oriënteerden zich inzake adoptie van een gemeente in het rampgebied. Dit werd Halsteren. De heer Henry Morgenstern van het Franse Rode Kruis te Off en- burg (Duitsland) bracht namens het Franse Rode Kruis in Duits land 13 ton kleren, dekens en schoeisel. De heer F. Folkard von Scherlin, Varnamo (Zweden), een rechter, kwam met een vrachtauto met goederen. De heer Yves C. Franck, directeur van de Agence France Presse te Den Haag vergezelde de Parijse hoofdredacteur van de A.F.P. de heer Jacques Marcuse, die hier aankwam met een vrachtauto met nieuwe goederen. De heren Dr Emil Sandström, Comté B. de Rougé en W. J. Phillips, resp. voorzitter, secretaris-generaal en directeur van het Bureau d'Organisation van de Liga van Rode Kruis-verenigingen te Genève kwamen in gezelschap van de heer Erling Steen, voorzitter van het Noorse Rode Kruis, voor besprekingen met het Hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en de Nederlandse regering op 22 Februari in Den Haag. De heren Ake Lunberg, Gunnar Rotsman en Torsten Jonson, allen uit Linköping (Zweden) brachten 15 ton relief-goods naar Nederland. De heer Dael, directeur van de Deense Burgerlijke Verdediging, op doorreis van Parijs naar Kopenhagen, gaf toestemming op 15 Fe bruari de reeds genoemde 17 vrachtauto's nog een week in gebruik te houden. Er zijn ook Nederlandse vertegenwoordigers geweest van buiten landse ondernemingen, die een waardevolle bijdrage tot de Rode Kruis-hulpverlening hebben gebracht en persoonlijk aangeboden aan het Hoofdbestuur. De heer R. J. M. Hollman, vertegenwoordiger van de Daimler- Benz A.G., Stuttgart, te Amsterdam bood op 11 Februari namens directie en personeel der Daimler-Benzfabrieken een ambulance auto aan. De chauffeur van de Nederlandse Ambassade te Parijs bracht een Zending van aan die Ambassade afgeleverde goederen, en kwam de nieuwe 1 tons Renault-bestelwagen namens de Société Confrater- nelle de l'Isle de France pharmaceutique de l'Asnières (Seine) aan het Hoofdbestuur aanbieden. De heer 's Jacob, Nederlands vertegenwoordiger van Klöckner en Co. A.C. te Duisburg, droeg aan het Hoofdbestuur namens de fabriek een 4-tons Magirus-Deutz vrachtauto met. Diesel-motor over. Ir Franck, employé van de Zweedse Scania Vabis Automobielen- fabriek kwam in opdracht van zijn directie met een 180 pk Scania Tabis 7-tons vrachtauto, die op de automobieltentoonstelling te Brussel geëxposeerd was geweest, in Nederland aan en heeft hier 129

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 140