De heer Werner Hausmann van de Schweizerische Rundspruch Gesellschaft te Basel kwam naar Nederland om een radio-uitzending naar Zwitserland te arrangeren. De heer Erik Kopp uit Kopenhagen bracht in een vrachtauto 500 lieslaarzen aan; hij vond de ledige kisten van een per vliegtuig afgezonden partij van 500 lieslaarzen op het vliegveld Valkenburg: zij waren al in gebruik. De heer Kopp heeft, na informatie waar aan nog meer behoefte bestond, telefonisch te Kopenhagen voor de bevrediging daarvan bestellingen gedaan. De heer von Ritgen en Dr Stöckel van het Duitse Rode Kruis te Bonn stelden zich op de hoogte van de situatie en van het allereerst nodige. Fi'l. M. Jöhr van het Zwitserse Rode Kruis bezocht verschillende plaatsen in Nederland met het oog op een eventuele opname van kinderen uit de getroffen gebieden in Zwitserland. Comtesse de Villeneuve-Allic, présidente de la délégation dé partementale du Haute-Rhin de la Croix Rouge fran<;aise, Cité adm. Coehorn-Muhlhause en Général Cruss uit Straatsburg arriveerden met een Rijnschip, gecharterd door een comité de l'amitié alsacienne- hollandaise met 50 ton goederen te Rotterdam. De heer Edgard M. Elbert, president van de Lions International te Maywood (111.) kwam informeren naar wat vooral nodig was. Hij was vergezeld van de heer Hader Wahrenby, vertegenwoordiger van Lions International in Stockholm. Mademoiselle Merada, inspectrice générale des infirmières de la Croix Rouge Italienne te Rome was de hoofdbegeleidster van de Italiaanse „Train de la Solidarité", die uit 34 wagons bestond en officieel te Rotterdam ontvangen is. Zij bezocht met de andere bege leidsters Den Haag. Markies di Arzta en Prol. Bignardi uit Rome begeleidden een Italiaanse zending pompen. De heren Lage Thilen en Axel Wörna uit Varnamo, Zweden, boden een houten huis aan. De heren Robert Blondel en Georges Jassaron, resp. president en secretaris-generaal van de Conseil départementale de la Seine Infé rieure de la Croix Rouge franqaise en de dames de Ménibus en Sanson, leden van die Conseil, kwamen met een vrachtwagen textiel en 14 millioen ingezamelde francs naar Nederland. Georges Manet, Jules Massiot en Lucien Weitteguand waren chauffeurs, die veertien dagen lang met Renault-trucks transport diensten hebben verricht, beschikbaar gesteld door de fabriek. Frau Else Weecks, vice-presidente van het Duitse Rode Kruis, Landesverband Westfalen-Münster, bracht 200 kg chocolade e.a. versnaperingen voor de jeugd in het getroffen gebied. De heren Stadtrat Clausen, Stadtverwaltungsdirektor Horn, Pfarrer Wicke en Lohmann, allen uit Braunschweig, delegatie van de stad Brunswijk brachten in drie vrachtauto's een grote partij nieuwe textielgoederen. 128

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 139