Behalve de buitenlandse geschenkzendingen is er uit het buiten land nog op velerlei wijze hulp geboden, zoals b.v, door giften met speciale bestemmingen, waarvan gewaagd wordt in hoofdstuk 13, Dikwijls bestond deze hulp uit geschenken, die werden meegevoerd, ook wel uit materialen, die (ter leen) werden beschikbaar gesteld of er werd bemiddeling verleend bij het in het buitenland aanvragen van materialen. Voorzover de schenkers zich bij het Hoofdbestuur tussen 1 Februari en 1 Maart 1953 lieten aandienen, laten wij hun namen hieronder volgen. De heer Edward Winsall, director of the Reliefbureau of the League of Red Cross Societies te Genève, door toevallige aanwezig heid in Londen, kwam het Nederlandsche Roode Kruis in de eerste dagen bijstaan. De heer Walter Blickensdorfer,"redacteur van de„Züricher Woche" bezocht het rampgebied op 4 Februari, daarna het Hoofdbestuur en opperde de idee, dat een helicoptère goed werk kon verrichten, tele foneerde met het bestuur der Schweizerische Lebensrettung Gesell- schaft te Bern, Na overleg met de Zwitserse Generale Staf en de Nederlandse Territoriaal Bevelhebber arriveerden op 5 Februari de helicoptère op Gilze-Rijen, en de volgende dag op Schiphol twee doktoren, twee mecaniciens en 300 kg reddingsmateriaal. Op 4 Februari brachten M. Visart en Madame Letirand van het Comité de Lilies de la Croix Rouge fran^aise een eerste zending dekens namens het Franse Rode Kruis. De heer Walter Fyri van het Noorse Rode Kruis kwam in de nacht van 4 op 5 Februari per vliegtuig een eerste zending goederen bren gen en informeren waaraan vooral behoefte bestond. Op 5 Februari arriveerden Madame Lippens en Général van de Bulke van het Belgische Rode Kruis met drie camions met goe deren, de eersten van een reeks. Lt. Col. W. B. G. Reynolds, director of the Disaster Bureau van het Canadese Rode Kruis en Miss Margaret Wilson, Secretary van het Canadese Rode Kruis kwamen op 6 Februari per vliegtuig op Schiphol aan, om te zien, waarmee het Canadese Rode Kruis het Nederlandse kon helpen. Lt. Col. Reynolds bleef in Nederland als vertegenwoordiger van de Liga van Rode Kruis-verenigingen. De heer Georges Kuhne, chef van de Radio-diffusion van het C.I.C.R. te Genève kwam met 8 camions klederen in Rotterdam aan, bezocht het rampgebied en verzorgde een radio-uitzending naar Bern. Pasteur M. R. E. Martin-Archard uit Nancy bracht ingezamelde kleding en dekens naar Nederland. De heer Robert Tobies van de World Council of Churches te Genève kwam naar de directe behoeften informeren. De Captains K. M. Nielsen en J. C. Krieger van de Deense Civil Defence kwamen met een colonne van 17 Deense 3Ltons Diesel trucks met goederen naar Nederland en stelden zich in opdracht van de directeur der Deense Burgerlijke Verdediging ter beschikking van het Nederlandsche Roode Kruis voor gratis transportdiensten. 127

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 138