Frankrijk: De uitzetten van Frankrijk: „les Trousseaux de France", ty pische Franse benaming door het Franse Rode Kruis aan zijn textielpakketten gegeven, zijn berekend op een basis van 2.520 gezinnen. Ierland: zal textiel kunnen verschaffen voor 700 gezinnen. Italië: Zond duizendtallen van die artikelen van het programma, waar van de Italiaanse textielindustrie desgewenste maten en kwali teiten kon leveren (23.000 stuks). Luxemburg: stelde voor een waarde van 1,2 millioen Luxemburgse francs ter beschikking. Nieuw Zeeland: giften door het Nieuw Zeelandse Rode Kruis verzameld, maak ten het mogelijk nog 1.300 gezinnen van textiel te voorzien. IJsland: het IJslandse Rode Kruis zond een lading visfilets om te ver kopen en van de opbrengst textiel in Nederland te kopen. Zweden: kon linnengoed zenden overeenkomstig de tabel voor 3,000 ge zinnen. Zwitserland: schonk voor 1,860 gezinnen de linnengoederen volgens de tabel. Voor het transport der goederen uit de fabricerende landen naar Nederland kreeg men de volle medewerking der scheep- en lucht vaartmaatschappijen; zij stonden gratis vervoer toe. De lof, die hier voor aan vele binnen- en buitenlandse maatschappijen toekomt, wordt hier nog eens dankbaar herhaald. De goederen werden in Nederland, zoals te doen gebruikelijk is, in de desbetreffende magazijnen afzonderlijk en verdeeld naar de 24 soorten opgeslagen opdat t.z.t. het vervoer naar de inpakcentrale Zo vlot en gemakkelijk mogelijk kon geschieden. Voor de soorten, aantallen en. waarden der textielgoederen, welke in het Textielplan zijn opgenomen zie Bijlage XX op pag. 112. De distributie Het inpakken van een dermate grote partij goederen van 24 ver schillende soorten in pakketten van varierende grootte was een werk, 101

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 112