Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en het Nederlands Rooms Katholiek Huisvestings Comité, samen zetelend in het Nationaal Rampenfonds, nodigen U uit, in overleg met dit Fonds, om een vertegenwoordiger van Uw Ver eniging (c.q. Stichting, Organisatie) te zenden naar een vergadering, die op 24 Februari a.s. om twëe uur op het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Prinsesse- gracht 27, zal worden gehouden. Het doel dezer bespreking is een bestemming in eigen land te vinden voor die gebruikte goederen (dit zijn uitslui tend gebruikte kleren) die niet noodzakelijk meer zijn voor de slachtoffers van de watersnood, die, wat deze categorie betreft, in het algemeen bereids ruimschoots voorzien zijn. Overwogen wordt om deze goederen via de hiertoe uitgenodigde organisaties ten goede te laten komen aan behoeftige Neder landers, eventueel aan behoeftige vluchtelingen hier te lande en elders. Daar deze goederen echter geschonken zijn voor de slacht offers der watersnood, zal allereerst onder leiding van de Commissarissen der Koningin in de betrokken provincies een enquête worden gehouden of de getroffenen zich met een der gelijke regeling accoord willen verklaren en indien deze ant woorden positief mochten uitvallen, zullen eveneens de gevers middels de pers op de hoogte worden gebracht van dit plan, vertrouwend dat daardoor ook deze gevers hiermede hun instemming zullen betuigen. Daar het bovenstaande nog moet plaats vinden, wilt U dit schrijven wel als strikt vertrouwelijk beschouwen. Om echter Dinsdag zo snel mogelijk te kunnen beslissen, zoudt U ons zeer verplichten indien U reeds thans - zonder opzien te baren - in eigen kring zoudt willen overleggen of U participant wilt zijn bij deze eventuele verdeling en zo ja, hoeveel U voor Uw groep zoudt kunnen gebruiken. Wij hopen dan ook zeer, dat Uw vertegenwoordiger volledige volmacht zal hebben en niet na de bijeenkomst ruggespraak zal behoeven te houden. Een ieder - allereerst de slachtoffers van.de watersnood - is met een snelle beslissing geholpen.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 106