woordiger van het Duitse" Roode Kruis, dit.Heilbronn» Een verte genwoordiger van het Italaanse Roode Kruis, dokter Bosetti, bezocht mij ter informatie, op doorreis naar Amsterdam, den Haag en Middel burg. Later ontvingen wij via het Gewestelijk Commando van het Itali aanss Roode Kruis een buitenboordmotor van 3»3 P.K., die geschikt bleek voor een niet te grote boot bij goed weer. Op 19 Eebr. aanvaardde de groep Engelse studenten, met wie wij vriend schapsbanden hadden aangeknoopt, de terugreis naar hun. land, na een afscheidsavond met wederzijdse toespraken en overreiking van enige kleine geschenken. Zij schonken ons al het materiaal, dat zij in de school achterlieten. Hun werk werd voortgezet do»r een groep vrijwil ligers onder leiding van Ds. Ruin uit Ouwerkerk (de secretaris van de afd. Duiveland van het Roode Kruis), die ons tevens zijn medewer king bood bij evt. nodig gebruik van zwaardere buitenboordmotoren en nachtverlichting tijdens een bootvaart. Op 20 Maart verliet ons de Duitse groep Technisches Hilfwerk, die zeer veel nuttig werk had verricht voor de landbouwers en bij het werk in de polder Noordgouwe, eveneens na vriendschappelijke weder zijdse dankbetuigingen. Welk werk het Roode Kruis te Zierikzee en haar colonne nog zal wach ten is grotendeels onzeker. Mogelijk ligt er nog een taak bij de eer ste hulp verlening en vervoer van gewonden of zieken onder de werk lieden bij het dijkherstel, al wil ik meteen de hoop uitspreken, dat dit niet of slechts zelden nodig zal zijn. Voor het houden van wekelijkse ,samphibische:t oefeningen verkreeg ik de medewerking van de Rijkspolitie en de Dienst Landbouwherstel, Tot eventueel nodige hulpverlening of vervoer van gewonden in Duiveland en het Oostelijk deel van Schouwen zijn wij in staat. Indien het mij vergund moge zijn na dit verslag enige wensen voor het toekomstige Roode Kruis werk naar voren te brengen, zou ik de aan dacht voor de volgende punten willen vragens 1. In alle kuststreken moeten de rampendepots van het Roode Kruis worden voorzien van materiaal, dat dienstig kan zijn bij rampen te water. Tot nu toe was alleen gerekend met rampen te land. Met re- gerings- of gemeentelijke autoriteiten, met redding-maatschappijen of schippersverenigingen, of polderbesturen moeten besprekingen wor den geopend om in de toekomst te voorzien in boten/materiaal, ten einde op snellere en veiliger wijze het reddingswerk te kunnen, ver richten dan bij deze ramp moest gebeuren, /~2ASh, het Roode Kruis corps worde een groep toegevoegd voor technische eerste hulpverlening of het Roode Kruis verlene medewerking om tot het tot stand komen van een zodanige technische hulporganisatie te kome n 3» Bij deze ramp bleek, dat het tegenwoordige Roode Kruis uniform op enige afstand niet is te onderscheiden van een gewoon legeruniform. Het is daarom. dringend gewenst, dat het Roode Kruis uniform zich onderscheide of door een opvallende kleur, óf door een Roode Kruis teken van zodanige omvang, dat dit op grote afstand kan worden waar genomen 4. Voor de afdeling Zierikzee zal het van het grootste belang zijn de colonne te vergroten en haar systematischer op te bouwen; speciaal de afdeling helpsters heeft zeer dringend versterking nodig. Opbouw van Roode Kruis-colonnes in andere plaatsen van het eiland Schouwen-Duiveland is dringend gewenst. De oefeningen vd.R.K.-colonnes moeten niet in hoofdzaak op het land, maar ook en vooral te ..water en op de grens van water en.land gehou den worden.Samenwerking met schippersverenigingen s».d. worde hier toe gezocht. Zierikzee, 8 Mei 1953» C.M. van Hoorn, Commandant» - 5 -

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 6